Brbljaonica
Dobro došli,

Ukoliko niste član foruma, registrujte se i priključite se komentarisanju i druženju sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
vaša Brbljaonica smajlic
:15 SVE NOVOSTI U VEZI SERIJA, FILMOVA, GLUMACA I SVEGA OSTALOG MOŽETE PROČITATI NA NAŠEM SAJTU DESPINE.NET hej

Delite
Pogledaj prethodnu temuIći dolePogledaj sledeću temu
SmizLa
Sweet Moderator
Sweet Moderator
Broj poruka : 369
Datum upisa : 17.10.2012
Omiljeni citat : Samoća je ponekad najbolji prijatelj. Ne postavlja pitanja, a često daje odgovore.

Fi-Çi-Pİ

taj Sub Mar 18 2017, 15:22
First topic message reminder :

[You must be registered and logged in to see this link.]

Fi-Çi-Pİ

Žanr: Drama, psiho, ljubavni triler
Uloge: Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç, Ozan Güven, Büşra Develi
Početak: 31. mart 2017.
Emiter: digitalna platforma Puhu TV

Opis: Priča je psihološko-ljubavni triler čiju okosnicu čini slavni psihijatar Can Manay. On je serijski ženskaroš, ali njegova opsesija s novom susjedom Duru će imati posljedice za cijeli niz likova, dok se ujedno rasvjetljava Manayeva vlastita mračna prošlost.

Glavni likovi u knjizi su psihijatar Can Manay (Ozan Güven), balerina Duru (Serenay Sarıkaya) koja pleše na Konzervatoriju i umjetnik/profesor na Konzervatoriju Deniz (Mehmet Günsür). Ostali sporedni likovi su jednako zanimljivi. Can je zaljubljen u Duru, dok su Duru i Deniz u vezi. Denizova studentica i talentirana glazbenica Ada mrzi Duru jer voli Deniza. Göksel je zaljubljen u Adu. Özge (Berrak Tüzünataç) je novinarka koja se ne boji nikoga i želi pronaći istinu. Njen šef Sadik i ona su uključeni u niz događaja, posebno zbog Sadıkove ljubavi. Bilge (Büşra Develi) je Canova studentica koja ima autističnog brata Doğrua. Priče svih likova su povezane u 3 knjige: Fi-Çi-Pİ

Fi se temelji na prvom romanu iz trilogije Fi-Çi-Pİ spisateljice i psihologinje Azre Kohen koja ih je u Turskoj prodala u milijunskoj nakladi. Ona i Nükhet Bıçakçı pišu scenarij. Prvi roman, Fi, je temelj za prvu sezonu od 20 epizoda, a iduće dvije sezone će obuhvatiti romane Çi i Pİ. Projekt vodi producentica Pelin Diştaş Yaşaroğlu, uz Kerema Çataya, vlasnika i producenta Ay Yapima, i redatelja Merta Baykala (Muhteşem Yüzyıl, Kardeşim Benim).

"Serija Fi predstavlja sljedeći korak u turskoj produkciji dramskog sadržaja, po prvi put posebno usmjerena na publiku koja konzumira digitalne sadržaje. Nevjerojatna glumačka postava, kao i epizode u trajanju od 60 minuta, označavaju Fi kao potpuno nov proizvod iz Turske.", kaže Pelin Diştaş Yaşaroğlu. Kerem Çatay dodaje: "Smatramo da je to budućnost TV-a, što je razlog našeg ulaganja kao predvodnika pokreta. Vjerujemo u važnost i potencijal OTT* platforme, koja će reformirati stil pripovijedanja i prikaza lokalnih sadržaja." (*OTT, skaćenica za "over-the-top"; Kod emitiranja se OTT sadržajem smatra isporuka audio, video i drugih medija preko interneta bez sudjelovanja sustava koji kontroliraju i/ili distribuiraju sadržaj.

Prevod: by Mina, forum hr

Jelenak
Sweet Admin
Sweet Admin
Broj poruka : 9946
Datum upisa : 25.05.2012
Omiljeni citat : " Ako biraš između osećaja i mišljenja drugih ljudi, biraj ono što će te usrećiti. "
http://brbljaonica.forumsr.com

Re: Fi-Çi-Pİ

taj Ned Apr 23 2017, 02:10
Prevedena 5. epizoda [You must be registered and logged in to see this link.]
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator
Broj poruka : 1131
Datum upisa : 05.03.2017

taj Ned Apr 23 2017, 03:19
Svaka cast Jeco hvala

Sutra je znaci dan za FI girl dance
SmizLa
Sweet Moderator
Sweet Moderator
Omiljeni citat : Samoća je ponekad najbolji prijatelj. Ne postavlja pitanja, a često daje odgovore.

taj Pon Apr 24 2017, 01:49
Cure, jeste li pogledale nove epizode? Koji su utisci?
Ja sam nešto više očekivala posle onakvih prvih epizoda, ove su me sada malo ohladile. Tj nisu mi bile nešto uzbudljive. misli
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Pon Apr 24 2017, 20:08
Ja cu veceras da odgledam nisam stigla ranije. Pisem utiske cim zavrsim sa gledanjem...
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Pet Apr 28 2017, 12:10
Odgledala sam 4. i nikako da se nateram da nastavim dalje. Za sada mi je jos uvek ok, ali nesto drugo mi uvek skrene paznju pa ostavim gledanje za kasnije. Ali koliko mogu da vidim i ovde ulaze u klise, evo je sad i Denizova bivsa usla u igru... Vise cu kad odgledam i ostala dva dela, ali jedini zakljucak za sada je da su svi oni tamo za jednog dobrog psihijatra.... gargaretg
SmizLa
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Sre Maj 10 2017, 16:37
Prevedenu 6 i 7. epizodu možete pogledati [You must be registered and logged in to see this link.]
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Sub Maj 13 2017, 23:27
SmizLa
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Pon Maj 22 2017, 17:27

Sadik i Ozge su mi odličan par, frca hemija na sve strane. Jedva su se suzdržali da se ne dohvate onako divlje i strasno. ljub

I još nešto, lepšu kompoziciju skoro nisam čula u tur.dizijima girl dance

ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Pon Maj 22 2017, 17:53
Joj daaaa, odlicna muzika... Par puta sam je vracala dok sam gledala epizodu. Predobra girl dance
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Pet Maj 26 2017, 23:21
Evo je i pesma sa prevodom....  Predobra  hmjjf

Jelenak
Sweet Admin
Sweet Admin
Omiljeni citat : " Ako biraš između osećaja i mišljenja drugih ljudi, biraj ono što će te usrećiti. "

taj Sub Maj 27 2017, 04:26
Prelepa pesma ljub

Inace, turski haberi pisu da ce prvu sezonu zavrsiti sa 12-om epizodom.
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Ned Maj 28 2017, 11:56
Intervju Serenay Sarikaye za Milliyet 19.05.2017. ( Dazling Team)

-Kakav lik je Duru?
Ona je kristalno jasna devojka. Još uvek studira i njena najveća strast je ples. Mogla bi sve da uradi za taj cilj. Dok je duboko zaljubljena u Deniza, Džan Manaj ulazi u njen život i ona otkriva svoju tamnu stranu za koju nikada nije znala da postoji.
-Da li si mogla da se navikneš na Duru?
Činjenica da je plesačica mi je bilo uzbudljiva dok sam čitala scenario. U tinejdžerskim godinama me je zanimao latino ples. Zato je ples moja najveća strast odmah posle glume. I veoma sam srećna što igram Duru.
-Pretpostavljam da priprema za ulogu nije bila tako teška. Kako si se pripremala?
Uzimala sam časove plesa, gimnastike i pilatesa tri ipo meseca. Ples odavno nije bio korišćen u nekoj seriji tako da sam srećna što ću biti prva koja će to uraditi.
-Zar nije rizično igrati ulogu u seriji na digitalnoj platformi kada si mogla da prihvatiš ponudu za popularnu seriju na nacionalnoj TV?
-Do današnjeg dana sam uvek više bila zainteresovana za likove i priče koje mene uzbuđuju. A FI je bio jedan od najuzbudljivijih projekata koje sam pročitala. Producent Puhu TV, naš direktor, scenaristi i mi glumci, svi verujemo u njega. Verujem da možemo da pokažemo još jedan jedinstven projekat na digitalnoj platformi.
-Više od 30 miliona ljudi je videlo prvih 7 epizoda. Jesi li očekivala takav uspeh?
Nismo očekivali toliki uspeh. Drago mi je što vidim da smo napravili takav posao u Turskoj.
-Svaki lik je postao fenomen. U čemu je tajna?
Serija je adaptacija knjige koja opisuje psihološku dubinu likova. Prednost je znati dubinu lika koji igraš. A i tu je ono što knjiga brani, stav ''Niko nije postao takva osoba bez ikakvog razloga''. Posle nekog vremena možemo čak opravdati zao karakter. Nemaš osećaj dok gledaš da kada je lik loš – on je loš, i kada je dobar – on je dobar.
-Da li bi volela da opet budeš deo neke druge digitalne platforme?
Nisam odlučila. Opet ću raditi na TV jednog dana. Nastaviću da radim na TV sve dotle dok budem dobijala prave projekte.
-U čemu je prednost 60 minuta?
To je neverovatna udobnost. Ali i epizode od 60 minuta imaju svoje teške trenutke za vreme snimanja. Epizoda od 140 minuta ima više scena koje objašnjavaju jedan događaj. Ali ovde, ponekad, moraš sve da objasniš u jednoj sceni.
-Kakvu reakciju si dobila iz sektora?
FI je postala nada za sve. Sada je gomila novih projekata izbačena na digitalnu platformu. Svi su uzbuđeni što kreiraju nešto jedinstveno.
-Veoma si popularna u prethodnom periodu. Šta se promenilo u tvom životu?
Ja ne brinem o tom delu popularnosti i slave. Samo se trudim da stignem negde svojom glumom. Svakako se neke stvari menjaju i ograničavaju ti život kada postaneš poznat. Ne žalim se, trudim se da uživam.
-U Turskoj su filmovi i tv serije odvojeni. Ali ti si uspešna u oba.
Mislim da je lakše napraviti karijeru na TV u Turskoj nego u drugim zemljama. Ali ja sam dugo čekala na filmski projekat. Nisam želela da budem deo bilo kog filmskog projekta samo iz koristi. I kada sam konačno dobila projekat koji sam čekala, "Ikimizin Yerine", napravila sam korak u svet filma.
-Imaš li planove vezane za muzički sektor?
Volim muziku, ceo život me muzika zanima. Ali gluma je moja najveća strast. Po meni, da biste bili uspešni, morate se fokusirati na jednu oblast. Ne želim da narušim svoju percepciju bilo čim drugim.
-Kako ocenjujete sektor?
Sada smo napravili progres. Na primer "Vatanim Sensin" je veoma uspešna produkcija na TV. Gledanje takvog rada vas uvek motiviše.
-Imate divnu vezu sa Keremom Bursinom. Da li se desi da stvari izblede usled prezauzetosti zbog snimanja?
Imamo dobar balans i harmoniju. Sve ide sjajno. Srećni smo.
-Kakvo je tvoje mišljenje o braku?
Da bih se koncentrisala na nešto novo, moram da završim ono što radim ili sam radila. Tako da kada se zasitim glume, možda se onda fokusiram na brak i decu. To je moj izbor.Oboje imamo sjajnu karijeru. Veoma smo mladi, tako da mislim da je prerano
Jelenak
Sweet Admin
Sweet Admin

taj Uto Jun 06 2017, 00:37

U petak 9. juna bice prikazana 10 i 11 epizoda [You must be registered and logged in to see this link.]
Jelenak
Sweet Admin
Sweet Admin

taj Pon Jun 12 2017, 22:39

Finalna 12 epizoda prve sezone biće prikazana u petak 16. juna

SmizLa
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Uto Jun 13 2017, 19:58
Opaaaa mala je dala ooo yeeee
Hajde bilo je krajnje vreme vise hmgm
Jelenak
Sweet Admin
Sweet Admin

taj Sre Sep 06 2017, 02:07
:warning1 :15 Turski mediji izveštavaju da je scenarista serije "Fi Či Pi" neočekivano napustila projekat, zbog neimenovanih razloga neposredne pre samog početka snimanja druge sezone. Napominjemo da je druga sezona trebala da poče 15. septembra. Sada Ay Yapim produkcija traži njenu zamenu. Zanimljivo, da li će se možda "svemoguća" Edže Jorenč prihvatiti posla.
Sponsored content

Pogledaj prethodnu temuNazad na vrhPogledaj sledeću temu
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu