Brbljaonica
Dobro došli,

Ukoliko niste član foruma, registrujte se i priključite se komentarisanju i druženju sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
vaša Brbljaonica smajlic
:15 SVE NOVOSTI U VEZI SERIJA, FILMOVA, GLUMACA I SVEGA OSTALOG MOŽETE PROČITATI NA NAŠEM SAJTU DESPINE.NET hej

Delite
Pogledaj prethodnu temuIći dolePogledaj sledeću temu
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend
Broj poruka : 385
Datum upisa : 15.04.2016

‎Hayat Şarkısı‬ Vol. 2

taj Uto Maj 30 2017, 18:54
First topic message reminder :

Tema je dobila Vol. 2 dhjdg
[You must be registered and logged in to see this link.]

Kiky22 ::[You must be registered and logged in to see this link.]

ooo yeeee Kerim nam je na koljenima sreca joj već sam se rastopila ljub ko će ovo preživit love

Jojjjjj, jedva čekam. I ja se topim. dhjdg love Uhhhhh Tu su i lampioni, romatika, joj, joj...Ispunjavaju mi sve želje koje sam imala za ovu seriju i ovaj par.

Poslednji izmenio Avijenda dana Uto Maj 30 2017, 18:56, izmenjeno ukupno 1 puta

ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator
Broj poruka : 1133
Datum upisa : 05.03.2017

Re: ‎Hayat Şarkısı‬ Vol. 2

taj Sre Jun 21 2017, 20:16
Oni su ipak nesto posebno hmjjf
Predobre scene nasih HulKera... Izmedju njih sve prsti i kad se svadjaju love

I koliko su samo puta izmamili osmeh na lice vole se

Njih dvoje se nikada vise nece ponoviti gshs
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Sre Jun 21 2017, 20:34
[You must be registered and logged in to see this link.] eto na žalost propustila sam tu seriju, ali sam stvarno čula sve same pohvale. Čak su je i moji ukućani gledali, pa znam o čemu se radi i kako su regovali dok su je pratili (čini mi se kao i mi dok smo pratili PŽ, sve emocije su bile prodrmane), a i sama sam odgledala po par minuta nekih epizoda. Ja mogu da kažem da spadam u one koji baš, baš retko gledaju turske serije (najviše zbog dužine trajanja njihovih epizoda, a u poslednej vreme i sve manje kvalitetnih scenarija), i čak sam ljubitelj skroz drugačijeg žanra, ali imala sam stvarno sreće da naiđem i skroz slučajno počnem da gledam dve fenomenalne serije (Milost i Pesmu života), tako da sam sad stvarno otvorena prema turskim serijama i sa velikim nestrpljenjem očekujem da vidim šta će se to novo pojaviti u jesenjoj sezoni, a ova sa Birkanom i Farah mi uliva nadu da će biti ok. U planu imam da tokom leta počenem da gledam Poyraz Karayel, pa taman da se na jesen prebacim na ovu novu.
A, iskreno se nadam da ćemo i Burcu uskoro ili makar početkom sledeće godine gledati u nekoj novoj seriji.love

Ma njih dvoje su predivni. Sad dok gledam ove scene uopšte ne vidim glumu, sve mi deluje tako prirodno, lagano, uverljivo, realno...dhjdg kako je on samo gleda dok ona izvodi one vežbe joge, skroz normalna reakcija i baš onako lepo prikazano funkcionisanje jednog mladog bračnog para, koji ima godine i godine pred sobom da upozna svog bračnog partnera i da se čak i nakon mnogo godina zajedničkog života prijatno iznenadi nekim osbinama svog partnera. nsfg
Jelenak
Sweet Admin
Sweet Admin
Broj poruka : 9946
Datum upisa : 25.05.2012
Omiljeni citat : " Ako biraš između osećaja i mišljenja drugih ljudi, biraj ono što će te usrećiti. "
http://brbljaonica.forumsr.com

taj Čet Jun 22 2017, 14:03
Aylin&Soner, Ezel&Eysan, Narin&Firat i Kerim&Hulya ljub

To su moja cetiri para, cetiri price, cetiri ljubavi posebne dhjdg

[You must be registered and logged in to see this link.] Canim, moras gledati Milost, i tamo je akcenat na zenskog glavnog lika, koja je isto borbena kao Hulija samo se nije sluzila njenim metodama, vec ucenjem i radom da izbavi sebe iz blata u kome je zivela (otac alkos i neradnik, celog zivota ih je maltretirao).
Kiky22
Sweet Friend
Sweet Friend
Broj poruka : 204
Datum upisa : 26.04.2017

taj Čet Jun 22 2017, 21:41
Alo cure, evo išla pogledat Sejit i Šura, zbog Farah, da je vidim. Al bolje da nisam. Kako je odvratan ovaj Petro, zgadi mi Birkana mamamia 4fg4sdfg Ne mogu virovat koliko odvratan lik, do bola. Morat ću ovo prestat gledat, jer će mi loknicu upropastit, iako sam radnja nije loša, i ovaj period povijesti mi je drag. Meni su Šura i Sejit skroz simpa, ona je prava lutkica, a nije ni on za bacit. Ne znam odakle ovi turci vade ove zgodne frajere hmgm Navlači me radnja, a zgodna je i priča, al čisto me strah nastavit gledat zbog ovog ljigavka Petra, odavno nevidi odvratnije čeljade, čak i onaj poznati Birkanov osmijeh kojim me baca na koljena kao Kerim ovde je odvratan 4fg4sdfg sa svakom novom ep. mi dođe da ga zadavim. Šta ti znači uloga, da nisam gledala PŽ i Kerima, ovde bi Birkana narađe zadavila.
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Čet Jun 22 2017, 21:53
[You must be registered and logged in to see this link.] canim nista nisi propustila jer seriju uvek mozes da odgledas. Bilo bi stvarno steta da tako nesto propustis. Meni su Aylin i Soner sve do Hulije i Kerima bili neprikosnoveni kao par iz jedne serije. Odmah tu su jos Emir i Feriha iz AFK i Kerim i Zeynep iz GB, tako da ti i ove dve serije od srca preporucujem. Poyraza sam pocela da gledam cim je krenuo pa sam cak jedno vreme gledala i live, ali sam posle nehih desetak epizoda odustala. Serija me je odusevila kad je pocela i ne sumnjam da je i dalje bila ok, ali ja to mafija, policija i tako te zavrzlame stvarno ne mogu. Krimici i trileri su mi inace omiljeni zanr, ali kod Turaka je to za Bogu plakati.

[You must be registered and logged in to see this link.] canim, Milost cu sigurno odgledati. Leto je pred nama tako da sam to sebi vec stavila na raspored. Trenutno obnavljam PZ i veceras je na redu 15. epizoda, jer jedino tako mogu da se oprostim od serije i Hulkera, da pogledam jos jednom. A onda polako krecem dalje....  nsfg

Jer njih dvoje su neponovljivi nsfg

[You must be registered and logged in to see this link.] draga nemoj da se nerviras a evo i zasto....  Serija je radjena po knjizi koju je napisala Kurtova unuka, sto znaci da je vecina likova realna a ne serijska fikcija, pa tako i Petro... Ali poenta je da onaj pravi Petro Borinski nikada nije bio zaljubljen u Suru vec u balerinu Tatjanu, niti je ikada krocio nogom na tlo Turske.... E tako ga i posmatraj... ma nemoj  kao potpunu nebulozu, i to jednu od mnogih zbog kojih je serija otisla u sunovrat. Mozda ti tako bude lakse mjfk

Loknica je uvek loknica  hmjjf [You must be registered and logged in to see this image.]

Inace, ja sam procitala knjigu i zato sam odustala od serije posle nekih 6 ili 7 epizoda. Nebo i zemlja....
Ako zelis da pogledas neku seriju zbog Farah onda obavezno KVP... Ono sto je Hulija ovde to je Aylin u toj seriji...
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Čet Jun 22 2017, 22:33
[You must be registered and logged in to see this link.] slažem se sa tobom i ovoga oko likova u seriji i knjigama. I Milost je odličan primer za to kako su uglavnom serije potpuno druga stvar u odnosu na knjiu. Milost serija je npr.imala tragičan kraj, ali je zato knjiga imala srećan. A gledam i gledala sam mnoge serije i filmove koje su rađeni po knjigama i mogu da kažem da je u 99% slučajeva knjiga bolja, pa ću tako možda pre nego što počnem sa serijom KSvŠ, prvo lepo da pročitam knjigu. I ja sam ljubitelj trilera i krimića (Agata mi je jedna od omiljenih spisateljica), tako da ću možda malo i odmoriti od turskih serija i baciti pogled na ovu seriju koju je Jeca okačila na stranici

[You must be registered and logged in to see this link.] ja sam od KSvŠ odgledala samo jednu epizodu i mogu da kažem da si potpuno upravu za Birkanov lik u toj seriji, ali to je samo potvrda koliko je zapravo dobar glumac, jer je na maestralan način izneo Petra kao pokvarenog lika i ovamo Keima kao njegovu potpunu suprotnost. aminujem aminujem A šta da ti kažem za Kivanča jaooooo Iv Pored Birkana, meni jedan od najlepših turskih muškaraca. Jedan crn, jedan plav, ne znam za kojeg bi se pre odlučila. drt Ma i jednog i drugog bi, što da biram. :treptrep
Kiky22
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Čet Jun 22 2017, 23:06
[You must be registered and logged in to see this link.] gledala sam ja Farah u filmovima koje si mi poslala u linku, i to onaj s Gunsurom, super mi je tamo bila i on i ona. ljub mislila sam pogledat i ovaj KVP, al vidila sam da ima puno ep i više sezona, pa sam nekako instiktivno odustala, al s obzirom da ne vidim na vidiku ništa zanimljivo mogla bi i počet. I [You must be registered and logged in to see this link.] mi je rakla da moram pogledat i Milost, al eto nikako da i to počmem. Eto slučajno krenu s ovom KSvS, reko odoh da vidim Birkana i Farah zajedno kako to funkcionira, i eto zagrize, s tim da ovog Petra ne mogu smislit, koji odvratni stvor, nikako da ga prožvačem, jednostvno mi loknicu briše, i to me izludi.Znam da je to samo llik u seriji, al ovaj je do bola odvratan.
Zanimljivo je ovo povijesno razdoblje a i priča je zanimljiva, tako da sam sad ni tamo ni vamo. Morat ću poslije svake ep. bacit koji klip Kerima da mi se ovaj Petro izbaci iz glave. 4fg4sdfg
Jelenak
Sweet Admin
Sweet Admin
Broj poruka : 9946
Datum upisa : 25.05.2012
Omiljeni citat : " Ako biraš između osećaja i mišljenja drugih ljudi, biraj ono što će te usrećiti. "
http://brbljaonica.forumsr.com

taj Pet Jun 23 2017, 02:32
[You must be registered and logged in to see this link.] Ja od zimus cekala da pocne Riviera, i konacno docekala. Serija je fantasticna. Pocni da je gledas. Ima samo 10 epizoda, na titlovima.com imas prevod prve ako ti treba. Na temi serije cu ostaviti link gde mozes da pratis seriju. Pored ove pratim i Queen in the South, sada ide druga sezona.

Mogle bi da se prebacimo na Trac temu, da ne pisemo ovde o drugim stvarima koje nisu tema. Sta mislite?
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Pet Jun 23 2017, 22:09
Jos uvek nista ne moze da mi zadrzi paznju, tako da sam definitivno zaglavila s njima.... Jos jednom da odgledam pa da mi je srce puno  girl dance
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na sve ove postice vam odgovaram u Trac temi  merhaba
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Pon Jun 26 2017, 18:09
Verovale vi meni ili ne, ja krenula sve iz pocetka i mogu vam reci da uzivam. Sad gledam bas onako opusteno, ali mi se utisci nisu previse promenili kad su u pitanju pojedine scene i dogadjaji. Suhejla i dalje drama queen, a s obzirom da sam trenutno na pocetku druge sezone, Kerim mi ponovo pici po zivcima onim drcnim i qu**vitim ponasanjem. Jeste da stoji sve ono sto mu je Hulija pre toga uradila, ali da je bio tezak, vala jeste kao crna zemlja....

Neponovljivi.....

Ceylan na letovanju u Budvi...
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Pon Jun 26 2017, 19:07
[You must be registered and logged in to see this link.] ja još nisam krenula sa obnavljanjem gradiva (baš ti zavidim), ali tokom leta sigurno hoću i to baš kao i ti, sve iz početka. sreca Sinoć kao, ajde malo da bacim pogled, na pojedine scena, kad mic po mic ja odgledah skoro celu 43. epizodu, tako da definitivno moram sve ponovo da gledam, jer meni je ova serija, iako sam je već odgledala ko zna koliko puta, (pojedine epizode i po 5-6 puta (posebno iz prve sezone)) mnogo interesantna i mislim da mi nikada neće dosaditi. I baš u 43. epizodi se pojavljuju ona Hulijina sećanje kako su pravili burek (uhhh...koliko volum tu jedanaestu epizodu hmjjf , kako je maestralno odrađena, muzika, predeo i oni pogledi i osmesi, ma na samu pomisao na tu scenu meni se leptirići pojave u stomaku), pa kad su se rvali u vikendici, pa ono pomirenje u drugoj sezoni i brčkanje sa Memom uz zalazak sunca.  love I uhvatila me je tolika nostalgija, pa kao da je prošlo ne znam ni ja koliko od kako ih nisam gledala. gshs Baš mi nedostaju i utorak mi je još uvek neispunjen, jer stvarno nema kandidata, kako u vidu glumačkog para, tako i uopšte neke serije, koja bi u skorije vreme mogla da ih zameni, a da ih nadmaši nema šanse, jer su neponovljivi i najlepši.  nsfg  dhjdg
Kiky22
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Uto Jun 27 2017, 12:01
Joooj [You must be registered and logged in to see this link.] da su genijalni...genijalni su. Nema genijalnijih ljub stalno ih možeš gledat i neće ti dosaditi aminujem

Ja još nisam počela ispočetka, al tu i tamo pogledma neku scenu, i svaki puta ali baš svaki put ostanem bez teksta koliko emocije i energije su njih dvoje prenijeli na ekran, još uvijek mi je prosto nevjerojatno da su tako kliknuli a da se nisu međusobno zaljubili aminujem

Burcu i Birkan su zbilja VELIKI I MOĆNI glumci aminujem

A koliko je meni Kerim dizao živce šta na početku prve, a onada na početku druge sezone ne mogu ni opisat. U stvari ja sa njegovim likom nisam bila načistu pa sve tamo do neke 43 ep. tek tada se probudio onaj pravi Kerim, veličanstveni Kerim dre ja da sam bila na Hulkinom mistu ja bi ga davno zadavila i isprašila, srećom naša Hulka je bila toliko zaljubljena da je gurala i gurala i nije odustajala pa smo mi dočekale onog pravog Kerima dhjdg

A njihove zajedničke scene [You must be registered and logged in to see this link.] su naprosto melem za oči, a scena iz 16 ep. vrh, onako se radi režija.....njih dvoje pršte emocijom i energijom, munje sijevaju, žarulje pucaju, vatra na sve strane, a najveća u njihovim očima, kako su samo fokusirani jedno na drugo, naprosto da ne povjeruješ da su oko njih kamere i da oni to glume. Kako samo Hulka njega gleda u isto vrijeme i s nenormalnom željom, a opet u očima joj vidiš i strah, a onda opet vidimo njegove oči koje otkrivaju i ljubav i želju i požudu. Nevjerojatno kako su njih dvoje to iznosili, eto jednostavno im se divim, ne znam kako su funkcionirali poslije snimanja mislim da bi bili emocionalno iscrpljeni, ja bi bila svaki put poslije njihovih scena. Bože sjetim se svaki put one scene kad je Hulka pisala pismo, a Kerim došao i onda su imali okršaj, ja mislim da nisam disala tih 15 min. Kako su njih dvoje ono odradili, majke mi mile sve ali baš sve im se vidilo na licu i ljubav i mržnja i strah i gubitak, ona slomljena, on slomljen svak na svoj način..a ja zajedno s njima...mislim da sam tu noć imala košmare, a sutradan sam popila tabletu za glavu, pa eto to sve govori koliko su njih dvoje moćni, u prikazu emocije i enegije aminujem
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Sre Jun 28 2017, 11:16
[You must be registered and logged in to see this link.] ok za sve napisano o Huliji i Kerimu, odnosno Burcu i Birkanu.

Evo jedne interesantne slike, vidim da je odavno slikana, po Memi, ali ja je danas prvi put vidim. Svi u odelu. jkt02 nsfg

[You must be registered and logged in to see this link.]
Kiky22
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Sre Jun 28 2017, 18:38
[You must be registered and logged in to see this link.] jel misliš na ovu  ljub tvoju nisam mogla otvorit, zbilja su prekrasni  dhjdg  dre

A vidi Burcu, ova žena mi je mrak, šta god da obuče odlično joj stoji sreca

Kako mi samo nedostaju grtedjkdydfg
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Sre Jun 28 2017, 21:29
[You must be registered and logged in to see this link.]  [You must be registered and logged in to see this link.]   mjfk
I meni cooook nedostaju. Zato i obnavljam gradivo jer ne mogu jos da se oprostim ni od njih ni od serije. I opet me pucaju iste emocije, pa sam kao i onda kad smo gledale live, cas ljuta na nju cas na njega. Sad sam na onom delu kad je Kerim saznao ''istinu'' od Cema, pa vec znate o cemu pricam jer su to one epizode koje su nam svima bile najteze za gledanje. I naravno, Melisa oklagijaa
Sad sam u fazi da mi Kerim pici po zivcima i jedva cekam one epizode kad ce Hulka malo da mu vadi mast na kasicicu, a znam da ce tad ona da mi pici po zivcima gargaretg

Sve u svemu, stanje redovno lool
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Sre Jun 28 2017, 22:07
[You must be registered and logged in to see this link.] to je ta slika. Preslatki su mi svi. Kako su deca lepo odrasla, a i kao su se i Hulija i Kerim promenili. Ona mi je baš nekako odrasla, uozbiljila se...a mislim i da su to kroz seriju, promenom njene frizure i načinom odevanja pokušali i da pokažu. A Kerim je s druge starne postao malo opušteniji. U svakm slučaju prelepi u svakom izdanju, sa kratkom, dužom kosom, u pidžami, u odelu, u elegantnim haljinama, maaa prelepi. nsfg dhjdg Uživala sam u svim scenama.
[You must be registered and logged in to see this link.] joj ne pominji mi te trenutke, jer ja stvarno noćima nisam spavala zbog pojedinih scena koje su se dešavale u tim epizodama (ona svađa kada mu je ona pisala pismo, pa kada joj je on rekao da odlazi na Kembridž...evo i sad mi nije dobro, toliko su snažno te epizode delovale na mene da ih nikada neću zaboraviti). A Melisu mi ne pominji. ljutasam Koliko sam ja taj lik mrzela da je to strašno. besan I baš danas gledam neke slike na instagramu i naiđem na one slike onog prelepog kafića gde su ona i Kerim išli posle predavanja i setim se scene sa Hulijom, Hulija ju je tad bukvalno naukotirala kfisdos Kakva je to scena bila aminujem Hulija maestralna, kao i onda Kerim na sudu aminujem
Dođoh da napišem dve-tri reči i evo jedva da se zaustavim, jer toliko toga dobrog ima da se kaže, posebno sad kada je malo prošlo i kada se ovako prisećam...stvarno poseban osećaj, posebna serija i par. jkt02
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Sre Jun 28 2017, 22:21
[You must be registered and logged in to see this link.] canim nista mi ne pricaj, meni se tek sad slazu kockice kad se sve zavrsilo i kad se krug zatvorio. Sad je i gledanje mnogo opustenije, jer nema vise onog nekadasnjeg stresa i iscekivanja. Milslila sam da bas tu scenu sa pismom i onom zestokom svadjom necu moci vise da odgledam, ali sve je toliko dobro odradjeno i sa toliko emocija, da kada su njih dvoje u pitanju nista ne mogu da preskocim. Ali ona scena kad on ostaje pored Melise u bolnici mi je i dalje toliko grozna, da mi je po ko zna koji put doslo da ga posteno isamaram. Hajde to sto je ljut na Huliju i pun besa i gorcine, ali dete...!! Uh kako me je tu izuo iz cipela po dupetu
Sad cekam da dodjem do one scene u kaficu kad ih je oboje patosirala, pa da uzivam sto mu je naplatila za ovo sto me sad toliko nervira... I da jos jednom vidim patkoustu kako se koprca ko crvic u truloj jabuci lool
Kiky22
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Čet Jun 29 2017, 08:52
Message reputation : 100% (1 vote)
[You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.] ok

Jooooj što sam se ja iznervirala na toj 39 ep. kako je samo Kerim meni dizao tlak, u onom trentuku sam želila da ga Hulija ne ostavi, nego da ga više nikad ni ne pogleda. Kako je bio samo arogantan i samodopadan, a onu izjavu mu još pamtim "da zašto bi on njoj donosio cvijece" koji kretenos je bio, svojoj ženi (koju navodno voliš) majci svoje djece kaže onako bezobrazno da zašto bi on njoj donosio cvijeće, a ona još nosi njegovo dijete. Ma Hulija je bila dobra prema njemu šta bi  mu ja radila. A onu Melisu  bi zatkula koliko je bila odvrtna, a Kerim i ona i oni njiovi razgovori di on uživa u pažnji koju mu ona poklanja, mislim da sam u onom trenutku želila da Hulka pobjegne od svih, a pogotovo od dotičnog. Izuva me iz cipela, s onom svojmo nadobudnom facom. Ali zato onaj kraj i Hulka, kako ih je samo spucala, a zaslužili su i jedno i drugo. Patkoustu neću ni spominjat, al Kerim je zaslužio sve što mu se dogodilo. Ja moram priznat da sam uživala u Hulkinom zakucavanju i onu scenu sam premotavala ko zna koliko puta. A onda ona 40 ep. di kretenos niti ne dolazi svojoj ženi koja je rodila, uf uf uf, pa kad malo bolje razmislim Hulija je i brzo sve oprostila koja je on sve sranja napravio. Cijelo se vrijem bacala teza da je ona ta koja je njega na prevaru uvatila, da se razumimo i je, al ko je mogao Kerima prisilit da se ženi ako on to sam nije htio. Znači da je i on pronašao neki svoj interes ( a znamo i koji) i onada tu ženu ostavlja na prvu bračnu noć i to na način da joj ostavlja pismo. Koja žena to može zaboravit, budimo realni bez obzira kako taj brak započeo. A onda ta ista žena mu nakon određenog vremena rađa dijete, a njega opet nema, niti dolazi. Dakle ostavljena prvu bračnu noć, a onda ostavljena i u rodilištu nakon poroda. Svaka žena koja je rodila zna o čemu pričam, nema se tu šta dodat niti oduzet. U tom periodu je bio pravi kretenos. I kad malo bolje razmislim brzo je Hulka sve i zaboravila, šta bi mu ja radila. Mislim da se on trznio tek kad je vidio onog luđaka Hazera, i kad je posto svjestan da bi vrlo lako mogao izgubit Huliju, čak nešto razmišljam da slučajno u onoj 44 ep kad su krenuli na brakorazvodnu parnicu, da on nije vidio onog Hazerovog vozača, mislite li da bi izveo onaj igrokaz???? Ja mislim da je on krenuo s namjerom da se razvede, al kad je vidio onog vozača, shvatio je da  Huliju gubi i da će je izgubit, i mislim da je tada napokon postao svjestan, koliko mu znači i koliko su duboke njegove emocije, doduše s obzirom da kasno pali i da je bio emocionalno zakržljan trebalo mu je još par ep. i nekoliko savijeta (Huso, Mahir Suhi) da postane normalan hmjjf  
Uf dok ovo pišem vratila su mi se sva sjećanja, baš ću danas ako uvatim malo vremena da odgledam ponovo ovu 39 i 40 ep. bile su maestralne:147852:
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Čet Jun 29 2017, 12:21
[You must be registered and logged in to see this link.] ok

Ne znam da li se secas, ali ja sam jos jednom davno na onom tamo forumu napisala da cemo prave utiske moci da slozimo tek kad se serija zavrsi i kada pred sobom budemo imale kompletnu sliku od pocetka do kraja. Generalno se tu ne promeni mnogo toga sto se tice opsteg utiska, ali se mnoge situacije ipak sagledaju drugim ocima, sto je jako tesko dok smo u zaru gledanja i dok sve komentarisemo u hodu. Ja sam prva rekla da reagujem na prvu i onako kako me ponesu osecanja i da taj moj prvi utisak nikako ne treba uvek uzimati zdravo za gotovo, jer tek kad mi se sve slegne i saberu misli onda stvari mogu da sagledam realnije. Oni najbitniji utisci se ni do dan danas nisu promenili, ali sada na neke Hulijine postupke gledam potpuno drugacije, a onda me je posteno izuvala iz cipela. Ustvari, ja dobro znam zasto je to tako, jer toliko sam se sazivela sa njima da mi je uvek bila kriva ona strana koja na neki nacin ugrozava onu drugu i koja svojim ponasanjem moze da ugrozi njihov buduci odnos. To ne znaci da ih u dubini duse nisam razumela, ali su mi zivce kidali na rezance i samo sam zelela da se to natezanje sto pre zavrsi.
Pre svega se moram sloziti da su 39. i 40. epizoda ma koliko bile teske i mucne za gledanje, zaista bile maestralne. Kada se samo setim te 39. epizode i onih silnih emocija koje su me zdrmale dok su se onako zestoko svadjali i jedno drugom sasipali sve u lice. Bilo je zaista zalosno da ona bas u jednom takvom trenutku cuje od njega pitanje da li se moze vise voleti jedna zena... A da se ne lazemo, Kerim je tada jedino tako znao da voli, onako kako je i rekao, da cuti i na mnoge stvari zatvara oci samo da je ne bi izgubio. Tesko je tu sada izvagati ciji je bol bio jaci, jer nacin na koji je on saznao za Hulijinu proslost nikome od nas ne bi izazvao drugaciju reakciju, jer kockice su se tako slagale da nista nije islo u Hulijinu korist. A sa druge strane, bas takva njegova reakcija je ono sto je dovelo do toga da ona povuce rucnu i precuti ono sto je ustvari bilo najbitnije, a to je ono ogavno silovanje. Zato je bilo potrebno da prozive sve ono kasnije da bi njihov brak i njihova ljubav nastavili dalje na cvrstim temeljima. Ali ono sto ja njemu i dalje zameram jeste njena trudnoca jer to je uvek moralo da mu bude na prvom mestu, i zato je ono ostajanje kod Melise u bolnici ostavilo onako gorak ukus. Isto tako i onaj odlazak na Kembridz. Secam se kada je posle prvog UZ rekao u kolima kako Memu oseca kao prijatelja jer je sve ono najbitnije propustio, a sada je to isto radio i sa drugim detetom.
Za onaj njegov ne dolazak u bolnicu posle porodjaja sta reci... Sa jedne strane razumem njegov osecaj stida da je pogleda u oci, a sa druge ne mogu da nadjem opravdanje jer je morao da bude pored nje, da pregazi sebe i sve sto u tom trenutku oseca i da bude pored majke svog deteta. Evo bas sam sinoc odgledala tu epizodu i razmisljam koliko je tu samo sansi propustio.... Bila je to jedna ranjiva Hulija koja u onom bolnickom krevetu izgleda kao nevino dete koje samo ceka da se on pojavi. A onda se setim onoga sto je [You must be registered and logged in to see this link.] napisala, kako su im se vizuelno karakteri menjali promenom frizure ili garderobe, pa mi je to bilo bas upecatljivo u onoj sceni kad Hulija odlazi da vidi Dugme, onu noc kad se srela sa Kerimom. Posmatram je dok hoda onim bolnickim hodnikom, i to vise nije ona Hulija koja je sa crvenom masnicom lezala u krevetu i cekala da on udje u sobu. Pred sobom sam videla jednu potpuno drugaciju osobu sto se na kraju ispostavilo kao tacno, jer onaj govor koji mu je odrazala je bio fenomenalan! Tada mu je rekla da mu ona ne moze pomoci i da je od sada sam, da sam mora da se izbori sa onim sto je cuo i proziveo. Na kraju je kad pogledamo realno tako i bilo. Sve sto se od tog momenta desavalo u njihovom odnosu on je morao da gura ili vuce napred, nekada opet trapavo i bez takta, ali je dovoljno to sto nije odustao.
Definitivno je tacno da on pali na gurku, pa je tako i ono u sudu bilo jedno takvo paljenje. Zato se slazem da je onaj Hazerov vozac bio udarna kapisla za onakvu predstavu u sudu. Nije to Kerim imao u glavi kada su krenuli na rociste, jer on je to juto u kucici vec bio siguran da su se pomirili i da razvoda nece biti, a onda ga je ona patosirala onim recima da od razvoda ne odustaje. Sa takvim mislima i osecanjima je to jutro krenuo na sud, sve dok nije ugledao vozaca i postao svestan da ce neko brzinom svetlosti pokupiti ono sto on gubi. Opet jedno paljenje na gurku ali hvala Bogu na takvoj slucajnosti, jer od tog trenutka mi gledamo jednog potpuno drugacijeg Kerima.

O onom njegovom napustanju Hulije na dan vencanja, i onakvom kraju serije cu neki drugi put.... ma nemoj
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Čet Jun 29 2017, 12:30
Ne secam se da sam ovu fotku ranije videla

Neponovljivi nsfg
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Čet Jun 29 2017, 13:05
[You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.] ok Nema sad nešto mnogo vremena da se raspišem, a čini mi se da su to i bile epizode o kojima smo napisali baš mnogo komentara i evo opet dok vas čitam samo mi jeza prolazi kroz telo.
Kako su to stvarno bile teške epizode i kako su vrhunski odrađne. U tim epizodama je Hulija definitivno odrasla i shvatila da ako mora živeće i bez Kerima i da će joj od sad deca biti prioritet, a istovremeno je i Kerim shvatio šta može da izgubi (i ja sam ubeđena da je vozač zaslužan za onakvog Kerima na sudu) i konačno pokazao da i on zna da se bori za ono do čega mu je stalo, na trapav način i uz pomoć drugih, ali najbitnije je da je on bio uporan. okk
O Hulijinoj patnji, bolu i borbi u tim trenucima neću ni da pričam i da ih zamišljam, jer je to stvarno nešto što ni jedna majka, porodilja ne treba da doživi... da se u takvim trenucima moli da otac deteta i čovek kojeg voli dođe, umesto da se to uopšte ne dovodi u pitanje. A o onoj sceni kada je pala u nesvest šta reć, tada sam kao i Mahir htela da ga sameljem. I mogu samo da kažem da je Kerim imao sreće što se Bajram tada zadesio sa Mahirom, jer bi od Mahira sigurno dobio jednu pesnicu u lice, da prebroji lepo sve zvezdice i da se zapita šta on budala radi kod jedne Melise, a ovamo mu se žena suočavala sa opasnošću da izgubi njihovo zajedničo dete. Pa sad i da je ta žena bila poslednja bednica na svetu (a Džem je od Hulije to pokušao i da napravi i da je tako predstavi Kerimu), to nije opravdanje da on tčećim korakom ne ode do bolnice. po dupetu po dupetu
Ali da ne bude da ga samo kritikujem, jer me je u tim epizodama stvarno nervirao, ali i tada sam pokušavala da u pojedinim scenama sagledam situaciju i iz njegovog ugla, pa sam samo tako bila pogođena njegovim bolom i zaprepašćenjem, kada je čuo da Hulija onako viče Baha, kćeri. Negov izraz lica je oslikava takav bol, nevericu, izdaju...A onda ona svađa, on viče, ona viče, napadaju se i u tom trenutku se vidi da se ne zna ko je više povređen i ko više pati, pa nije ni čudo što je ona jadna pala u nesvest, a on u onom automobilu usamljen, ljut na sebe, na nju, možda i konačno svestan dubine svojih osećanja, jer nas neka takva priča i takvo skrivanje istine može pogoiti samo ako je od strane nekog do koga nam je mnogo stalo. Naravno on tada nije bio svestan cele istine, ali bilo mu je dovoljno saznanje da je Bahar njena i Džemova ćerka, pri tome nemajući pojma kako je do toga došlo, već su mu se u tom trenutku javljala ona sećanja u kojima je Džem kao kućni prijatelj dolazio kod njih i bukvalno mu nabijao rogove u leđa. Sve se tu posložilo tako dobro da bi retko ko, a možda i niko, reagovao drugačije od Kerima.
Videli smo onda kako ga je istina pogodila i kako je ostao bez reči, i bez snage i hrabrosti da se uopšte pojavi pred Hulijom. Stvarno su veliki korak od one prve do pozlednje epizode napravili sa Hulijinim i Kerimovim likom, i najbolje od svega je to što to nije bio jedan korak i totalna promena, već smo imali priliku da pratimo sitne korake, čak i unazad, koji su doveli do Hulije i Kerima koje smo gledali u poslednjih par epizoda.Meni sad čak i ono oživljavanje Džema ima potpunog smisla, jer da nije bilo njega, Hulija i Kerim bi glumeli dva jarca na brvnu pa bi svako gurao na svoju stranu, ovako ih je opasnost od Džema ponovo spojila i dovela pod isti krova, pre svega zbog bezbednosti deca, a sve je to poslužilo i da shvate koliko su jedno drugom potrebni i kao ljubavlju mogu da izleče sve rane i da izgrade poverenje koje je najviše od svega nedostajalo u nihovom odnosu. Pa tako u poslednjoj epizodi imamo Huliju koja kaže Mhiru da zna da je Kerim voli i da će on razumeti ovaj njen postupak, i bilo je tako. I gde ćeš veći i realniji dokaz ljubavi. dhjdg
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Čet Jun 29 2017, 22:49

[You must be registered and logged in to see this link.] canim na zalost ni ja nemam vremena da se raspisem, a svasta bih nesto napisala. Uglavnom, dosla sam do jednog jako bitnog zakljucka, a to je da u ovoj seriji svako ono nase zasto ima svoje veliko zato...Koliko puta sam samo ja pomislila, eh zasto ona nije rekla ili uradila ovo, ili zasto on nije uradio nesto u onom trenutku kada sam to prizeljkivala, ali na kraju se ispostavilo da je sve bas onako kako treba. Pa cak i onaj njegov ne dolazak u bolnicu je trebao da se desi zbog nekih bitnih stvari koje su se desile kasnije. Da se recimo pojavio onda kada ga je videla s prozora i rekao jedno izvini zbog svih teskih reci i uvreda, ona bi verovatno popustila i odustala jos tad od razvoda, ali bi u dubini duse ostala i dalje nezadovoljna. Kerim bi jeftino prosao i verovatno nikada ne bi smo videle onakvu promenu kod njega niti bi bio prinudjen da se bori za Huliju na onakav nacin. A sa druge strane, ona je morala sama da se izbori sa svojom najvecom ranom, da bi dosla u onu fazu da ga pogleda u oci i kaze da mu se nece izvinjavati za ono sto je prezivela. I bas iz tog razloga njihov odnos i jeste ovako poseban, jer je kod njih korak po korak sve dolazilo u savrsenu ravnotezu.
Kiky22
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Pet Jun 30 2017, 08:53
[You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.] ok

A šta da kažem osim da se slažem s vama obadvije, bože koliko smo stranica i stranica napisale, a opet mi se čini da bi mogla još dvaput toliko, i kao što kažete svašta bi nešto, al stalo sam kratka s vremnom. Sad kad vas čitam čini mi se da bi najrađe sjela i od prve ep krenula i ne bi stala dok ne bi odgledala sve. A u međuvremenu bi s vama dijelila utiske i komentirala situacije. Ja sam mislim već rekla da je ova serija pravo malo remek dijelo, odlično zamišljena, radnja se gradila pomalo, u niti jednom trenutku nisi osjetio da se vrtiš u krug, pa čak i kad bi pomislio da je nešto besmisleno, oni su u narednoj ep to demantirali. Zbilja serija koja ti uđe u krv, s likovima s poistovjetiš isti tren, zato što su realni, od krvi i mesa, jednostavno životi, nisu niti malo uljepšani da gledamo neku bajku. Hulija je lik sa svim mogućim manama i vrlinama, i ja sam je baš zbog toga zavolila. Znači žena koja ne okreće obraz za drugi udarac nego ga ona ako može zadaje, što je meni daleko realnije, nego kad gledam u serijama ženskice koje su bezgrešne, savršene lutkice a svi znamo da to ne postoji. A još kad se svemu tome nadoda ovakva gluma i kemija glavnog para jer ja njih dvoje opet moram spomenut, eto dovoljno je da se pogleda ovaj gifić [You must be registered and logged in to see this link.] poviše pa da ti je sve jasno. Kako su samo njih dvoje udahnuli život Huliji i Kerimu ja mogu samo reć bravo, i zbilja sam sretna što sam odgledala ovako nešto. I što ću i dalje gledat i gledat, i svaki put uživat u njihovim zajedničkim scenama i neće mi dosadit, kao i cijeloj seriji hmjjf
Ovih dana mi je neka ludnica, pa ne stižem ništa, al od nedjelje sam laganini i planiram (ako se nešto u međuvremenu ne promijeni) počet gledat od preve ep. ako je ko raspoložen možemo se dogovorit u neku uru, po mogućnosti što kasnije (iza 21:00 22:00) pa zajedno odgledat i prisjetiti se svih onih šta lijepih a šta ružnih scena i ponovo uživat u HulKeru love
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Pet Jun 30 2017, 21:40
[You must be registered and logged in to see this link.] ja bih ti se rado pridruzila i stvarno imam ozbiljnu nameru da ponovo sve u jednom dahu odgledam i mislim da mi ni tren nece biti dosadno, ali na zalost do 8. imam silne neke obaveze da zavrsim, a onda idem na odmor, tako da ce Hulija i Kerim morati malo da me sacekaju, a do tada cu svakako uzivati u vasim komentarima i pojedinim scenama. dhjdg

Prelepi
Kako je to samo lep trenutak bio kad je saznala da je trudna,dhjdg  a vala sam se i ja brinula da joj nije neki tumor na mozgu pa je zbog njega ovako opicena (u pozitivnom smislu naravno).
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Pet Jun 30 2017, 23:25
[You must be registered and logged in to see this link.] canim ja sam za obnavljanje ovog gradiva uvek spremna. Ovih dana sam gledala onako na preskoke, ali ako si raspolozena za gledanje samo javi. Kazi kad ti odgovara i ja sam tu smajlic
[You must be registered and logged in to see this link.] draga, ponovno gledanje nam u svakom slucaju nigde nece pobebeci, a do tada kad imamo vremena uvek mozemo da prokomentarisemo neki deo koji nam iz nekog razloga padne na pamet. Ja sam jutros odgledala onu epizodu kad je Kerim u bolnici, i Suhi mi je ponovo digla pritisak kao da je prvi put gledam. Ok, ima ona dobru dusu kad se sve sabere i oduzme, ali zena je teska mahalusa da to ni godine zivota u Istambulu nisu mogle da izbace iz nje. Ali svi su oni po malo krivi za takvo njeno ponasanje, ono konstantno saputanje po coskovima i skrivanje svega i svacega, samo da se njeno velicanstvo sultanija ne potrese. A ako se desi da njene usi cuju ono sto joj se ne dopada, onda sipa otrov kao iz rukava, da mi nije jasno kako su joj tako lako prelazili preko toga. I evo sad dok sam je gledala kako sipa otrov u bolnickim hodnicima i stoji medju njima kao zalosna sova, pa ono vostano ponasanje u kuci, ma nije mi ni trunku zao sto je Bajro zavrsio kod Mahse. Onda se setim onih predobrih saveta koje je davala Kerimu gde se uvek stavljala na Hulijinu stranu, pa mi opet dodje zao, ali izes ti kravu koja da kantu mleka a onda se ritne i sve to prospe.

I sad jos nesto o cemu sam bas razmisljala a tice se Mahira... Sad mi je stvarno zao sto su u poslednje 2 epizode onoliko naglasili njegove emocije prema Huliji, jer evo punih 50 epizoda koje sam ponovo preletela, ja stvarno nigde nisam videla nista vise od prijateljstva.

E da... [You must be registered and logged in to see this link.] cini mi se da si ti spomenula da bi gledala Milost, pa ako si raspolozena javni... Ja krecem od vikenda a i [You must be registered and logged in to see this link.] je rekla da bi ponovo gledala. Ako se dogovorimo ona ce da organizuje sobicak za gledanje i komentarisanje. Ista ekipa je radila i PZ tako da ne sumnjam da je serija stvarno dobra. Svi koji su je odgledali kazu da je odlicna. Naravno to vazi i za tebe [You must be registered and logged in to see this link.] smajlic Ok, sad se spremas za odmor, ali mozes uvek da nam se pridruzis kad nadjes vremena.... smajlic
Sponsored content

Pogledaj prethodnu temuNazad na vrhPogledaj sledeću temu
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu