Brbljaonica
Dobro došli,

Ukoliko niste član foruma, registrujte se i priključite se komentarisanju i druženju sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
vaša Brbljaonica smajlic
:15 SVE NOVOSTI U VEZI SERIJA, FILMOVA, GLUMACA I SVEGA OSTALOG MOŽETE PROČITATI NA NAŠEM SAJTU DESPINE.NET hej

Delite
Pogledaj prethodnu temuIći dolePogledaj sledeću temu
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend
Broj poruka : 385
Datum upisa : 15.04.2016

‎Hayat Şarkısı‬ Vol. 2

taj Uto Maj 30 2017, 18:54
First topic message reminder :

Tema je dobila Vol. 2 dhjdg
[You must be registered and logged in to see this link.]

Kiky22 ::[You must be registered and logged in to see this link.]

ooo yeeee Kerim nam je na koljenima sreca joj već sam se rastopila ljub ko će ovo preživit love

Jojjjjj, jedva čekam. I ja se topim. dhjdg love Uhhhhh Tu su i lampioni, romatika, joj, joj...Ispunjavaju mi sve želje koje sam imala za ovu seriju i ovaj par.

Poslednji izmenio Avijenda dana Uto Maj 30 2017, 18:56, izmenjeno ukupno 1 puta

ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator
Broj poruka : 1133
Datum upisa : 05.03.2017

Re: ‎Hayat Şarkısı‬ Vol. 2

taj Sub Jun 03 2017, 09:32
Sinoc sam citala komentare kod Ruskinja i glava me zabolela.... Tek sad ne znam sta da mislim. Ima tu svega i svacega i sto je najuzasnije, svaki moguci ''scenario'' ima logike... 4fg4sdfg

Strasno 4fg4sdfg
[You must be registered and logged in to see this image.]
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Sub Jun 03 2017, 10:09
ModestyM ::Sinoc sam citala komentare kod Ruskinja i glava me zabolela.... Tek sad ne znam sta da mislim. Ima tu svega i svacega i sto je najuzasnije, svaki moguci ''scenario'' ima logike...  4fg4sdfg

Strasno  4fg4sdfg
[You must be registered and logged in to see this link.]

Evo i ja sad citam komentare i po 1000-ti put pustam ovaj fragi.nene  Nekako kad sve poslozim i ovako gledam i meni svaki scenario ima logike, a opet pokusavam sebe da ubedim da nema mesta za paniku i brigu i da je ovo cista nebuloza. A onda mi padne na pamet i orginalna verzija, pa sam sad skroz potistena. Meni sama ova ideja njenog napustanja vencanja nema smisla i skroz mi je glupa, i da se kasnije njih dvoje pomire i bude srecan kraj, meni ce ovo ostaviti gorak ukus u ustima, jer stvarno ispada da je ona dve godine imala u glavi samo osvetu i nista drugo. A to mi stvarno ne pije vodu, jer ako u nesto u ovoj seriji nisam sumnjala i ako nesto nisam dovodila u pitanje to je njena ljubav prema Kerimu, jeste to sve krenulo kao hir jedne devojcice, ali opet vremenom je i sama shvatila sta joj Kerim znaci, a i na sve moguce nacine je to pokazala. O deci i ljubavi prema njima i da ne pricam. Ali evo i dok ovo pisem u glavi mi samo blica ona scena iz prve epizode kako ona uplakana u vencanici baca onu casu, cita ono pismio i kune se da ce joj Kerim Cevher platiti. gshs Mada mislim zar nije i dovoljna osveta bila to sto mu je zivot skroz promenila, pa ona se samo posle one scene u Berlinu kad mu je namestila ono silovanje pokajala i pitala se sta je uradila i kajala sto mu je unistila zivot, a postoji jos mnogo primera njene bezuslovne ljubavi prema Kerimu, tako da stvarno evo pokusava da nadjem neko opravdanje i logiku za ovu osvetu, ali ne ide jer moze da se pobije sa 1000 drugih scena, njenih poteza i dokaza da ju je mozda u pocetku i pokretala osveta, ali da je kao i on i ona upala u zamku ljubavi. Zato ne zelim da verujem da ce posle ovoliko sjajnih epizoda, poslednju unakaziti. Ne prihvatam nista sem srecnog kraja, a sve imam neki osecaj da ce kraj biti ni tamo ni tamo, nedorecen, pa da sami odlucimo sta je i kako je moglo da bude, a to mi se nimalo ne svidja. ljutasam
Znaci uken.ali su ga za sve pare, ponavljam se ali stvarno mi nije jasno kako im je sad palo na pamet da ubace ovo sa odlaskom sa vencanja? Pa da li ce stvarno od jednog ovakvog lika, zene koja se za sve borila kao lavica, koja je prosla sve sto je prosla samo da bi dosla do muskarac svojih snova i kako bi zadrzala decu, napraviti jednu osvetoljubivu, neuravnotezenu osobu? Istina nije nam Hulka ni malo tipicna junakinja, imala je ispada, pravila katastrofalne greske i poteze koje mozda ni jednoj drugoj osobi ne bih oprostila (njoj eto jesam, jer mi je toliko prirasla srcu), ali da je naprave ovakvom u poslednjoj epizodi ne ide.

Hocu jedan normalan kraj, zbog koga cu biti tuzna, ali ne zato sto je kraj tuzan, vec zato sto je kraj serije i sto ce mi nedostajati utorkom i sto necu moci da svake nedelje uzivam u ovoj neobicnoj prici, junacima, u ljubavi izmedju Hulije i Kerima, njihovoj ljubavi prema deci, prijateljstvu izmedju Hulije i Mahire, u Kajinoj dobroti, Bajramovom vikanju i komicnim scenama, Huseinovom glasu... gshs placee  Ne zelim da mi uniste jednu ovakvu pricu. Znaci devojke, ja stvarno hocu onaj medeni mesec, ne bude li tako, razocaracu se samo tako i dacu vam zadataka da me tesite, jer od sad ne znam da li cu se usuditi da bilo koju tursku seriju pratim live, lepo cu da sednem i gledam obne za koje znam da su se zavrsile, pa ako mi se bude gledala neka tragedija lepo cu da potrazim i sednem da gledam, a ne ovo ovako, zbog ove serije sam silne dana provela strepeci za Huliju i Kerima, a da ne pricam da je bilo i noci kada zbog pojedinih epizoda nisam mogla ni da spavam. Luda sam skroz, ali sta cu, sad je kasno da se kajem. Ali jedno je sigurno, ne zalim ni jedan minut svog vremena koji sam potrosila na ovu seriju. nsfg
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Sub Jun 03 2017, 11:09
Na zalost [You must be registered and logged in to see this link.] i ovaj scenario po kome Hulija odlazi ima logike, narocito ako se osvrnemo na original po kome je Hulija anti heroina koja je unistila jednu porodicu. Mi smo sve vreme imale odstupanje od takvog lika, jer ova nasa Hulija nije bila ni blizu onoj tamo po motivima koji su je sve vreme vodili, ali sta ako je sve to bila jedna velika zabluda?! Sto rece jedna Ruskinja, ovo bi stvarno bilo originalno, da je Hulija uspela da prevari cak i nas gledaoce. I njima je ona Mahirova recenica iz fragija kljuc svega, ali ni same jos nisu sigurne sta on tu govori Huliji. Po prevodu jedne od njih on navodno kaze, gledaj u mene, dacu ti znak...pa kad to povezem sa onim Hulijinim da nikada nece odustati, dodjem samo do jednog zakljucka - nikada nece odustati od osvete 4fg4sdfg
Pa ovome sad ispada da je to od pocetka bio njen jedini cilj, da povredi Kerima na isti nacin na koji je i on nju pivredio, da ga unisti u trenutku njegove najvece srece i da na taj nacin oseti isto sto i ona pre dve godine. Samo jos fali da vidimo kako su ona i Mahir od pocetka imali taj plan, i da joj on na kraju daje podrsku da istraje u tome. Da je zivot sa Kerimom i Cevharima bio najobicnija predstava da bi Hulija na kraju dobila ono iz prosle epizode i ovo novo vencanje kao krajnji cilj njene osvete. A ne treba zaboraviti ko je smislio onu romanticnu noc i sta je Mahir sve rekao Kerimu pre toga.
Naravno, ovo se nikako ne uklapa u lik Hulije koji smo do sada gledale, gde pre svega mislim na Huliju majku koja je pokazala koliko voli svoju decu, ali na kraju krajeva, to je ipak Hulija....

Daleko bilo da nas ovako patosiraju, ali morala sam ovaj svoj strah da izbacim iz sebe jer me na zalost nista vise ne moze iznenaditi. Ovo je jedna potpuno drugacija serija i jedna potpuno drugacija glavna junakinja, da se ne bih iznenadila da na kraju stvarno dobijemo zavrsnicu koja se nikako ne uklapa u one sladunjave happy and zavrsnice sa obaveznim vencanjem na kraju.
I dalje mi nema logike da nam vec u fragiju daju sam kraj epizode i serije, ali mozda uopste i nije poenta u tome sto Hulija odlazi, vec bas u onome sto je napisala ona Ruskunja, Hulija koja je uspela cak i nas da prevari. Zato cu biti najsrecnija ako se u utorak ispostavi da je sve ovo sto pisem najobicnije lupetanje....strah koji je bio bez ikakvog razloga.

E da, videla sam jutros jednu fotku iz poslednje epizode gde Kerim stoji onako sav slupan i ocajan, a u pozadini noc i svetla kao iz fragija, ono na kraju kad se svadba nastavlja i uvece, lampice popaljene.... Sledila sam se... 4fg4sdfg
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Sub Jun 03 2017, 13:15
[You must be registered and logged in to see this link.] slazem se sa tobom. Jos pre mnogo epizoda samo konstatovali da je ovo serija koja moze da ima razlicite moguce scenarije za kraj i svi su realni i logicni, pa ajde da kazemo i ovaj, to sto ja nakon toga necu moci da spavama, nema veze. gshs ma nemoj
Citam sad prevod ovog fragija, i Mahir kaze Huliji da ga ona samo pogleda u oci i on ce shvatiti signal. Tako da ovo ispada osmisljena akcija od samog starta, pa cemo videti da li je ovo smicalica koju su Hulija i Mahir smisljali od pocetka serije ili je ovo neka fora koja im je pala na pamet neposredno pred vencanje. I nekako mi i ide da je mozda ovo Huliji palo na pamet, da se setila svega, ali da i Mahir sve to podrzava...to automatski znaci da su srozali dva fenomenalna lika. Zato cu ostati pri uverenju da ce nam u seriji dati neko logicno objasnjenje i da ce sve ovo na kraju imati smisla, i da cemo docekati taj medeni mesec. dhjdg
Jer ako ispadne suprotno i ispostavi se da je ovo sa osvetom dugorocan Hulijin i Mahirov plan, onda moram da priznam da nisam gledala suroviju seriju od ove. Ali necu da budem negativna, jos uvek nemam los predosecaj i sve ovo mi deluje kao velika farsa, pa se nadam da ce tako i ispasti.
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Sub Jun 03 2017, 13:44
Znaci onaj prevod Ruskinja od sinoc je ipak bio dobar, ono sto Mahir govori Huliji da mu da signal....

Ne znam vise sta da mislim, ali sam na granici da uopste ne gledam poslednju epizodu i nek ide sve u mp3

[You must be registered and logged in to see this link.] slazem se s tobom da bi to bilo nesto najsurovije sto sam do sad gledala
Jelenak
Sweet Admin
Sweet Admin
Broj poruka : 9946
Datum upisa : 25.05.2012
Omiljeni citat : " Ako biraš između osećaja i mišljenja drugih ljudi, biraj ono što će te usrećiti. "
http://brbljaonica.forumsr.com

taj Sub Jun 03 2017, 17:56

Ja se samo u jednom delu sa vama ne slazem a to je da ukoliko bude ovaj scenario kao u najavi, da Hulija vraca milo za drago Kerimu, njen lik nije srozan. Meni Hulija od pocetka ima dva lika, dobar i los, dve strane, onu dobru i onu losiju. Ona losija strana Hulije je upravo ova, bolesna zelja za osvetom, s tim sto po meni apsolutno nema prava povraditi Kerima ovako na ovaj nacin, ako se vratimo na pocetak i kako je doslo do njihovog braka. Nazalost, ja tu samo vidim jednu bolesnu Huliju, koja zeli da se osveti pa cak i ocu njene dece za ono sto je osetila kad je on napustio. A setimo se, pa ona se zaklela da ce ga unistiti u trenutku najvece srece jos onda na pocetku, u pocetnim epkama u Berlinu. Ovo samo pokazuje da je njena zelja za osvetom jaca i veca od ljubavi prema tom Kerimu, ili ona njega nikada istinski i stvarno nije zapravo ni volela. Pa i ljubavi prema deci, jer je on otac te dece. Indirektno povredjuje i tu decu, malasef.

Nazalost, ovim postupkom ce samo nahraniti svoj ego, unistiti tog jadnog Kerima i jednu porodicu a ona ce u dusi i dalje biti prazna. 4fg4sdfg
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Sub Jun 03 2017, 18:28
Jelenak ::
Ja se samo u jednom delu sa vama ne slazem a to je da ukoliko bude ovaj scenario kao u najavi, da Hulija vraca milo za drago Kerimu, njen lik nije srozan. Meni Hulija od pocetka ima dva lika, dobar i los, dve strane, onu dobru i onu losiju. Ona losija strana Hulije je upravo ova, bolesna zelja za osvetom, s tim sto po meni apsolutno nema prava povraditi Kerima ovako na ovaj nacin, ako se vratimo na pocetak i kako je doslo do njihovog braka. Nazalost, ja tu samo vidim jednu bolesnu Huliju, koja zeli da se osveti pa cak i ocu njene dece za ono sto je osetila kad je on napustio. A setimo se, pa ona se zaklela da ce ga unistiti u trenutku najvece srece jos onda na pocetku, u pocetnim epkama u Berlinu. Ovo samo pokazuje da je njena zelja za osvetom jaca i veca od ljubavi prema tom Kerimu, ili ona njega nikada istinski i stvarno nije zapravo ni volela. Pa i ljubavi prema deci, jer je on otac te dece. Indirektno povredjuje i tu decu, malasef.

Nazalost, ovim postupkom ce samo nahraniti svoj ego, unistiti tog jadnog Kerima i jednu porodicu a ona ce u dusi i dalje biti prazna. 4fg4sdfg

Slazem se da nam je Hulija od pocetka predstavljena kao osoba koja ima i dobru i losu stranu i kao neko ko ne bira sredstva, a ni nacin da dodje do cilja, a toga su svesni i Kerim i svi clanovi porodice Cevher. Eto i Modesty kaze da je na samom pocetku bila na VI sa njom i da je trebalo vremena dok se stvarno nismo upoznali sa njenim likom. Ali ja ne mogu da se ne zapitam da li je moguce da bilo koja osoba dve godine kuje osvetu, pri tome glumeci zenu zaljubljenu do ludila, i da se na ovakav nacin osveti osobi koju je ona sama proganjala. Pri tome do sada smo imali i tih trenutaka kada su otvoreno pokazivali tu njenu zelju za osvetom (smestanje sa Ajlin, pa prisvajanje Meme, vracanje u Istambul...), ali nakon toga smo videli samo Huliju kojoj je toliko stalo do Kerima i Meme da je bila spremna na sve, pa opet pominjem i onu scenu iz poslednje epizode kada ona po onoj plazi onako juri kako bih ga spasila izlazuci se pri tome mozda i smrtnoj opasnosti, pa u kakvoj je samo opasnosti bila kada je jurila dokaze protiv Zije, kako bi spasila celu porodicu...i da je jos i Mahir u sve to upleten, meni stvarno nema smisla. Jos pri tome treba i svu ovu decu da stavimo po strani, jer ako se ispostavi da je ovo sto nam prikazuju u fragiju istina, onda Hulija nije zla osoba, vec tesko poramecena, jer koja majka bi mogla da uradi nesto takvo svojoj deci i ocu svoje dece i to kakvom ocu. Tako da po meni ovo nema i bas nekog smisla, ali spremna sam na sve na kraju. Mada se iskreno nadam da nece toliko srozati jedan ovakav lik (stvarno mi je prirasla srcu) i plus Mahira, sve nekako imam osecaj da je ovo samo odlicno napakovan fragi, koji je ocito i odradio posao, jer od sinoc razmisljam sta i kako ce da bude.
Kiky22
Sweet Friend
Sweet Friend
Broj poruka : 204
Datum upisa : 26.04.2017

taj Sub Jun 03 2017, 19:24
Ja neznam više šta da mislim ako ovo nije neki košmar ili san, sve ostalo mi je totalno neprihvatljivo 4fg4sdfg

Jednostavno ne mogu prihvatit činjenicu da bi Hulija ovo napravila i još da povjerujem da bi joj Mahir u tome pomogao misli

A ako ćemo se vratit na početak i ono njeno obećanje šta samoj sebi ,šta Kerimu ja bi i mogal zamislit da ona može i njemu vratit istom mjerom,al da se to dogodilo negdje prije i da nismo svjedočili ovih zadnjih 15 ep di je me ona uvjerila u svoju ljubav prema njemu. I sad mi je teško povjerovat da je sve to bila gluma , i da bi ona nakon svega digla sidro. gshs

Al isto tako ova serija je cijelo vrijeme bila sa likovima nedosljedna, pa tako me sad ne bi čudilo i da Hulku i Mahira vidim u nekom drugom svjetlu 4fg4sdfg

A ono što nam ne ide u prilog je i taj poznati turski kraj.....jer oni zbilja moraju da naprave nešto šokantno, pa stoga vodim se mišlju da ću se nadat najboljem, a pripremit na najgore 4fg4sdfg

Ja se još uvijek nadam da će to bit smao fragmetni prisjećanja iz prošlosti koje su oni dobro smiksali da bi nas šokirali i naveli na ludovanje do utorka gshs

[You must be registered and logged in to see this link.] slažem se s tobom da je Hulka lik koji je uglavnom neshvatljiv, ima ona u sebi tu crtu podvojene ličnosti, odstupa od onih uobičajenih normi zdravog razuma, i na momente je bilo vrlo teško bit s njom na na čistac, al ja se opet ne mogu otet dojmu da bi u njoj nekako uvijek prevladala ta bolja pozitivna ličnost, ipak u dubini duše je ona jedna dobra i suosjećajna žena.
Odgleda sam 56 ep i zaista prošla sva dobra i manje dobra njena sranja, i ako moram opista Hulku opisala bi je kao nestabilnu, ponekad neuravnoteženu ali ženu punu ljubavi i brige za svoje voljene. Mislim da ju je i Kerim takvu zavolio.
A ako sad se obistini ovaj fragi i Hulka ode onda [You must be registered and logged in to see this link.] slažem se s tobom onda je ona ne luda žena nego poremećena, a ja još više jer sam gledala i vjerovala tom žesnkom liku 4fg4sdfg
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Sub Jun 03 2017, 19:34
Jelenak ::

Na zalost....  4fg4sdfg

I za ceo post  tghs  Kad sve sagledam malo bolje nema tu srozavanja njenog lika, jer kao sto sam vec napisala u prethodnom postu, Hulija je to... Nikada ne znas sta joj se mota po glavi i koji joj je sledeci korak koga se treba plasiti. Ja sam prva napisala to za degradiranje, ali tu sam prvenstveno mislila na Huliju majku, jer ako ona ljubav prema deci zaista nije bila iz srca, onda me je savrseno preveslala i za to joj kapa dole. Ali ono sto me trenutno najvise boli jeste Kerim, znaci dusa me boli za njim ako je sve ovo uradila samo da bi ga na kraju pokopala i napravila jednu ruinu od coveka. Surovo i pre svega odvratno, jer onda mu je vratila stotinu puta jace nego sto je on njoj to uradio. Ono je bila jedna potpuno drugacija situacija gde nije bilo ni LJ od bilo kakve ljubavi, a ako misli da bi to bio savrsen brak onda je do koske bolesna. A da ne pricam na koji je nacin uopste doslo do tog vencanja.
Jedina osoba koja je istinski zasluzila njenu osvetu jeste Cem, a po tom pitanju realno nije uradila nista, pa sad ispade da je silovanje maciji kasalj naspram onog Kerimovog ostavljanja na dan vencanja.
I na kraju Mahir.... Ybt, pa sad ispade i ovo, da Hulija nikada ne bi ni dobila sansu da se ovako surovo osveti Kerimu, da on nije inicirao onu noc iz prosle epizode. Kao da je bas ovo drugo vencanje ona udarna kapisla koja je pokrenula potisnutu zelju za osvetom.... jer Mahir lepo kaze Kerimu, mozda je zaboravila, ali to je ostalo zapisano negde u malom mozgu i u srcu. Koja bi to fora bila da ga je upravo Mahir navukao na tanak led, da joj tim ponovljenim vencanjem malo osvezi memoriju i otvori stare rane... Sto bi se reklo da je vrati na put sa kog je vremenom skrenula....
[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

Verujte mi da ni sama ne verujem da sve ovo pisem, ali ovde su sada sve opcije otvorene.... Sve je moguce i nista nije nemoguce... A onda pomislim na onog Mahira koji Huliji otvara srce, i koji se bas iz tog razloga onoliko borio da Mema ne zavrsi u Filizinim rukama... I?? Osveta u kojoj su bas deca ta koja najvise ispastaju....

I zato ne mogu a da se ne zapitam.... Jesmo li imali jedno predivno prijateljstvo. ili cemo na kraju dobiti dva najobicnija bolesnika koji ustvari jedno drugo i zasluzuju... Sto rece [You must be registered and logged in to see this link.] nahranjen ego, a dusa prazna 4fg4sdfg
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Sub Jun 03 2017, 19:47
Joj [You must be registered and logged in to see this link.] od kako sam odgledala ovaja fragi, meni zapravo Kerim ne izlazi iz glave. Ako se ispostavikao istinitim, a ne nekim snom ili necim desetim ovo Hulijino napustanje vencanja, onda je ovo ravno ubistvu Kerima i kao sto sam rekla nesto surovije ja stvarno nisam gledala. Grci mi se zeludac i na samu pomisao da je ovo istina. Slazem se bukvalno sa svim sto si napisala, ali opet ne mogu da verujem da je ovo mogla da bude jedna tako dugorocna operacija planiranja i sprovodjenja osvete. Jer kao sto rece [You must be registered and logged in to see this link.], ja sam onda ozbiljno preveslana. Jeste Hulija bila prevrtljiva, sluzila se svime i svacim i 1000 puta sam se pitala da li je normalna, ali da ispadne ovoliko zla, poremecena stvarno ne mogu i ne zelim da verujem. I mozda ce je na kraju i napraviti takvom, ali ja stvarno ne mogu da verujem da je ako nista drugo onda ona ljubav i borba za decu bila stvarna. A o Mahiru i da ne pricam, maaa neee meni je ovo sve kao naucna fantastika, uopste ne zelim da verujem da je ovakav neki scenario moguc.
Nadam se da su nas scenaristi ovim fragijem samo tako obmanuli.
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Sub Jun 03 2017, 20:01
Slazem se [You must be registered and logged in to see this link.] jako tesko je sve ovo prihvatiti, ali koliko god i meni bilo tesko da ovo napisem, cak i ovakav kraj bi ovu seriju izdvojio iz mora drugih. Mnogo originalnije i smislenije nego nekoga ubiti tek tako da se dobije tragican kraj. Ovde bi sve ono iz fragija bilo surovo, bolesno, odvratno.... ali opet bi mogle da kazemo da u tome postoji neki smisao. Ipak je ovo Hulija, a od nje se uvek moze ocekivati neocekivano 4fg4sdfg

I meni je [You must be registered and logged in to see this link.] samo Kerim u glavi, i mislim da cu zbog njega isplakati reku suza ako sve ovo bude ovako kao u fragiju...

Od ovoga

Do ovoga  gshs  gshs
:24lp  :24lp
Kiky22
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Sub Jun 03 2017, 20:09
čitam ja ovo [You must be registered and logged in to see this link.] što si ti napisala, i ne mogu a da se ne složim i da ne potvrdim što pišeš, al jednostavno ne mogu vjerovat da je to istina, niti da će to bit realanost 4fg4sdfg moj mozak to jednostavno ne može probavit, svjesna sam ja da je Hulka čudakinja u najmanju ruku, al da su ona i Mahir u stanju ovo sve iscenirat i realizirat mi je ravno znanstvenoj fantastici.
Isto tako sam svjesna i realna, pa da su i opcije kraja otvorene, jer sama serija je i napravljena tako da Hulka može bit i pozitivna i negativna, ona je i tako cijelu seriju gledaoce dražala na vagi, od obožavatelja do onih koji su se zgražali.
Al da se ovaj kraj dogodio tamo prije 15 ep, ja bi to nekako još i razumjela, al ovako teško. Mene je ovaj lik uspio uvjerit u ljubav prema voljenom muškarcu, prema djeci, obitelji. A ako sad bude drugačije, onda moram priznat da ni ja nisam baš normalna jer meni Hulka nikako nije negativna niti zločesta, jeste neobična ali nije poremećena. I ako se dogodi ovo što ni u najluđim snovima ne želim zaista ću se zapitat jeli i moj zdrav razum normalan pa ovakvu poremćenu ženu sam voljela i s njom 57 ep živila pa joj se donekle i divila. Grozno gshs
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Sub Jun 03 2017, 20:26
Kiky22 ::čitam ja ovo [You must be registered and logged in to see this link.] što si ti napisala, i ne mogu a da se ne složim i da ne potvrdim što pišeš, al jednostavno ne mogu vjerovat da je to istina, niti da će to bit realanost 4fg4sdfg  moj mozak to jednostavno ne može probavit, svjesna sam ja da je Hulka čudakinja u najmanju ruku, al da su ona i Mahir u stanju ovo sve iscenirat i realizirat mi je ravno znanstvenoj fantastici.
Isto tako sam svjesna i realna, pa da su i opcije kraja otvorene, jer sama serija je i napravljena tako da Hulka može bit i pozitivna i negativna, ona je i tako cijelu seriju gledaoce dražala na vagi, od obožavatelja do onih koji su se zgražali.
Al da se ovaj kraj dogodio tamo prije 15 ep, ja bi to nekako još i razumjela, al ovako teško. Mene je ovaj lik uspio uvjerit u ljubav prema voljenom muškarcu, prema djeci, obitelji. A ako sad bude drugačije, onda moram priznat da ni ja nisam baš normalna jer meni Hulka nikako nije negativna niti zločesta, jeste neobična ali nije poremećena. I ako se dogodi ovo što ni u najluđim snovima ne želim zaista ću se zapitat jeli i moj zdrav razum normalan pa ovakvu poremćenu ženu sam voljela i s njom 57 ep živila pa joj se donekle i divila. Grozno gshs

Identicna situacija je i kod mene, jer ovo nije samo preveslavanje i osveta prema Kerimu, ja se osecam kao da ce mene izneveriti i razocarati dve jako drage osobe i prosto ne zelim da poverujem u to, sve dok me istina ne bude pogodila pravo u lice, to ti je ono kad svesno zelis da budes slep za neke stvari. Medjutim, sve ovo sto smo do sad napisale, a cega se bojimo je i vise nego realno, slazem se bukvalno sa svakom vasom napisanom recju. Ma meni bi ovakav scenario sa osvetoljubivom Hulijom bio realan posle prve sezone, pa onda kada je propustio radjanje Dugme i svoju karijeru stavio na prvo mesto, ali sad ne, jos pri tome i da je Mahir upleten u sve to i da je u svemu tome bodri, covek koji je bio glas razuma za Huliju, covek koji onako stiti Kaju, koji je onako bodrio Nilaj, koji je osnova dom za decu beskucnike, pa zar i on da podrzava takvu neku suludu Hulijinu ideju? I to ajde da je zbog ljubavi prema Huliji (ko yna sta im tu sve moze pasti na pamet) bio spreman da joj pomogne da prevesla Kerima, ali i da ostavi decu, u to ne verujem, jer ako neko zna kako je biti napusteno dete to je onda Mahir i sigurno nikada ne bi dao Huliji vetar u ledja znajuci da ostavlja troje dece, tj. ko zna mozda je i on zbog trauma iz detinjstva skrenuo.
Ma ja sve ove mogucnosti navodim i bukvalno ocekujem svakakv moguci zavrsetak, ali nekako osecam da se mi bez razloga brinemo i da ce sve ovo na kraju biti ok.
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Ned Jun 04 2017, 15:26
Novo od jednog clana ekipe
Sa potpisom:
''Ovo smo mi, dok je Kerim u potrazi za Hulijom''

Ako je stvarno sve ono uradila samo iz osvete, onda je on budala ako krene u potragu za njom....

Sa seta
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Ned Jun 04 2017, 16:00
Iskreno on je lud ako je bude jurio. Jer ako njoj nije bio dovoljan dokaz ljubavi sve ovo iz ovih poslednjih epizoda, onda ona stvarno nije normalna. A neću ni da pričam o tome da je totalna budala ako bude krenuo za njom, a ispostavi se da je nju sve ovo vreme pokretala želja za osvetom. Ja se samo nadam da će nam oni za njeno ovakvo ponašanje dati neki normalan razlog, jer ako je osveta u pitanju, onda su Huliju, tj. njen lik po meni skroz na skroz srozali i uništili, a stvarno ne želim da se to dasi, ali ne želim ni da vidim Kerima slomljenog i kao jadnika koji je juri.
Koliko jedva čekam epizodu u utorak, toliko i strepim, kako zbog toga da ne unište Huliju i Mahira (jer ću se iskreno razočarati), tako i zbog toga što je stvarno došao kraj i vreme da se oprostimo sa njima.
Kiky22
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Ned Jun 04 2017, 16:36
Hulija Kerima iz obijesti ili sad iz neke davne osvete nikad ne bi ostavila pri zdravoj pameti. Ako je ona to učinila mora da postoji neko logično objašnjenje. Koliko god Hulka kao lik bila zagonetna u jedno je stalno bila na izvolete, a to je ljubav prema Kerimu. I mene se drugačije ne može uvjerit. Od prve do zadnje ep. je jedino s njom sigurno da voli Kerima. Ja sam sigurna da bi ona i svoj život dala za njega. Mene sigurno neće uvuć u ovu priču da je ona bezosjećajni egoist i da će se dogodit ovo što nam fragi sugerira. A tek da je sve to bio neki smišljeni plan s njene strane, a još da joj je Mahir pomagao, ma nema šanse, to može smislit samo neki luđak i prodat mi kao neku bajku.....ne girzem ovakvu uducu.... nene

Ja cure ne prihvaćam takav kraj.... niti završetak serije.
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Ned Jun 04 2017, 17:12
Kiky22 ::Hulija Kerima iz obijesti ili sad iz neke davne osvete nikad ne bi ostavila pri zdravoj pameti. Ako je ona to učinila mora da postoji neko logično objašnjenje. Koliko god Hulka kao lik bila zagonetna u jedno je stalno bila na izvolete, a to je ljubav prema Kerimu. I mene se drugačije ne može uvjerit. Od prve do zadnje ep. je jedino s njom sigurno da voli Kerima. Ja sam sigurna da bi ona i svoj život dala za njega. Mene sigurno neće uvuć u ovu priču da je ona bezosjećajni egoist i da će se dogodit ovo što nam fragi sugerira. A tek da je sve to bio neki smišljeni plan s njene strane, a još da joj je Mahir pomagao, ma nema šanse, to može smislit samo neki luđak i prodat mi kao neku bajku.....ne girzem ovakvu uducu.... nene

Ja cure ne prihvaćam takav kraj.... niti završetak serije.

tghs Ni ja. Pa neka nam oni serviraju u utorak šta hoće i neka možda i ima elemenata da je ovo sve bila osveta, ali ja Huliju i Mahira ne mogu, niti ću moći da gledam kao zlikovce. Oni su me uverili kroz ovih 56. epizoda da su sve samo ne zlikovci, možda spremni na svakave gluposti, ali ne i na neke ovakve podmukle i zle stvari. I do poslednjeg minuta serije im neću poverovati u ovo što su nam prikazali u fragiju, jer ja uprkos svim ovim strahovima i ovim logičnim nagađanjima o osveti očekujem srećan kraj i nadam se da me neće izneveriti.
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Ned Jun 04 2017, 18:27
Hmmm.... Da li je potpuno objektivno reci da Hulija i Mahir nisu sposobni da urade nesto podlo i pokvareno... Bez obzira sto ne zelim da prihvatim kraj kao u fragiju, ne mogu sa ovim da se slozim. Ucinili su njih dvoje mnogo toga loseg u proslosti, sto je daleko od onoga sto je bilo vodjeno dobrim namerama kao sto je slucaj sa Mutifom, ili ovo sad poslednje sa Hazarom i Ziyom. Hajde da se vratimo na pocetak i podjemo prvo od onoga sto je Hulija uradila Melek. Zar to nije bilo podlo sa njene strane? Ono sto je usput radila Kerimu da i ne spominjem, pa neka se posle Aylin i pokajala, i dalje ostaje cinjenica da je to uradila. A sve vreme su joj u glavi isprepletene dve stvari, zelja da zadrzi Kerima sa jedne i zelja za osvetom sa druge. Mislim da smo usput vrlo lako zaboravile da te navodne gluposti nisu bile maciji kasalj, jer neke od njih su bile jako podle i redom su ljudima okretale zivot naopacke. Kod nje je uvek postojao neki visi cilj i jak motiv, kao sto je kasnije borba za Memu, ali zar namestanje one igre u kojoj je Filiz ''ubica'' u saobracajnoj nesreci, nije bilo podlo sa njene i Mahirove strane? Ima tu jos mnogo toga sto bi se moglo dodati ovom spisku, sto samo dokazuje ono sto je [You must be registered and logged in to see this link.] napisala, da ona ima dve licnosti u sebi, svoju dobru i losu stranu, a ta losa je sprema i te kako na svakakve podlosti. Mi smo je usput zavolele pa smo sve to gurnule pod tepih, ali smo mnogo puta videle da je jako osvetoljubiva kad joj neko nagazi na zulj. Njen najveci problem je sto nije sposobna da se tako lako suoci sa svojim greskama, a konacni dokaz smo imale bas u prosloj epizodi. Jeste ona Kerimova igra bila daleko od saljive, ali ona i dalje ne zeli da prizna koliko je on u pravu. Prebacuje mu sve ono sto on njoj vec jako drugo prebacuje, ali to se u njenom slucaju ne vazi. Potpuno je nebitno sto ona ima troje dece, vazno je da to njemu natrlja na nos. I odmah povredjena sujeta, ma ko je on da njoj drzi lekcije i uci je pameti. Uvek je spremna da mu natrlja na nos nesto iz proslosti, ali kada on kod terapeuta spomene Berlin i onaj slucaj sa Aylin, odmah skace u svoju odbranu, zar to vec nismo resili. Ona nikada nije pokazala Melek onu pravu zahvalnost za sve sto je ucinila za nju, ali je bila spremna na najvece podlosti kada je saznala za Bahara, jer kako drugacije nazvati ono ucenjivanje Nilaj i direktno ugrozavanje Meleknog i Husinog braka?! A znamo sta je kasnije usledilo i da je to indirektno bila i udarna kapisla Melekinog ludila. Ako se secate, ja sam bas negde u tom periodu ponovo presla na VI sa njenim likom, jer sam tada u njoj ponovo videla dominaciju one lose strane. Osetim samo svoju bol, ali me ne zanima zasto se druga strana ponasa tako kako se ponasa. Pa joj tako nisam zaboravila onaj razgovor sa Nilaj, u kome je tako nonsalantno omalovazila sve sto je Melek uradila za nju i koliko se u sustini zrtvovala. Sve nju to negde spuca kad joj se vrati ona dobra strana, ali te njene lose se zaista treba plasiti.  Pa sad da krenem od fragija i onog AKO je to istina, zar to ne bi bio jos jedan dokaz da ona gleda samo iz svojih cipela ako je licno ona povredjena. Duboko u memoriji je zapisala onu noc vencanja od pre dve godine, ali nikada nije niti ce priznati svoju navalentnost i podlost koja je prethodila sklapanju tog braka. Ona njena dobra strana je ustvari predobra, pa smo rezultate najbolje videle kroz cinjenicu da je uspela da izgradi prijateljski odnos i sa Zeynep i sa Filiz, ali se zato za Alija recimo zakacila kao nezdrava. Jeste sve ono komicno onako na prvi pogled, ali njeno ponasanje nekada prelazi u cisto izivljavanje i to nicim izazvano. Tu je i ona Hulija koja je pokazala beskonacnu ljubav prema deci i Kerimu, prema Kaji, Mahiru, celoj Cevhar porodici.... ali problem je ta druga strana njene licnosti koja je na zalost potpuno nepredvidiva.

Sve ovo sto sam napisala nije s namerom da je sad na kraju ocrnim i potopim kao lik, vec sve ono sto smo videle i sto su cinjenice a ne nesto procitano izmedju redova. Zato je sada svaki kraj ove price moguc i logican, zavisi samo sta ce scenaristi pustiti da pobedi u Hulijinom liku... ona dobra, ili ipak ona losa strana 4fg4sdfg
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Ned Jun 04 2017, 19:11
Modesty ja evo moram da priznam da kada je ona u pitanju ne mogu da budem 100% objektivna, jer me je stvarno ocarala. Ali isto tako mogu da kazem i da se slazem sa svim ovim sto si napisala o njenoj dobroj i losoj strani. Mada opet ne mogu da se ne zapitam da li moze da bude toliko zla da dve godine planira osvetu prema osobi za koju nas je ubedila da ga voli toliko da je spremna sve da ucini kako bi ga zastitila, a i stvarno ne mogu da verujem da bi bila u stanju da ga posle toliko vremena povredi, da sa njim provede onakve prelepe momente i da mu se onako kao u 16.epizodi u potpunosti preda, a da u pozadini toga stoji plan. Po meni to nikako nije mogao da bude momenat kada je njoj na pameti bila osveta, jer samo one suze i molba da je ne povredi i ostavi su dovoljan dokaz (bar sto se mene tice) da je i ono ostavljanje na vencanju pa i njegovo ponasanje u Berlinu zaboravila, istina malo-malo pa se ona seti vencanja i Berlina, ali mnogo vise momenata je bilo kada se ona njegovoj ljubavi i onim njegovim pogledima prepustala kao samo zaljubljena i zena koja voli moze. A o napustanju dece i koriscenju istih kao sredstvo osvete ne zelim ni da razmisljam, e u tom smislu ja kazem da ona nije toliko zla i podla. Jeste ona povredila Melek, Kerima, Feliz...ali da li moze da bude toliko zla da ostavi decu i da se tako okrutno ponese prema Kerimu ocu svog deteta zbog neceg sto je bilo pre dve godine kada se realno nisu ni poznavali, u to stvarno ne mogu da poverujem cak ni da je kroz celu seriju prikazivana kao najveci zlotvor prema gore navedenim osoba, prema onoj deci je bila najbolja moguca majka.
Tako da mi je stvarno tesko da poverujem da imaju plan da je skroz uniste, iako smo ocito svi svesni da i to moze da bude i realno i logicno, posebno kada bi se sve stavilo na papir. Kod mene je prevagnula ova dobra, hrabra, borbena Hulija, videcemo sta ce biti kod scenarista i kod Turaka.
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Ned Jun 04 2017, 20:03
[You must be registered and logged in to see this link.] canim, nisam ni rekla da je ona generalno zla, samo sam se osvrnula na ono da ona i Mahir nikada nisu uradili nista podlo, jer na zalost jesu... Ali ovo iz fragija ne da bi bilo podlo, vec toliko surovo da se granici sa odvartnoscu. S tim sto ne treba zaboraviti da je Hulija vec jednom bila spremna da odustane od Kerima, jer da on nije napravio onu scenu u sudnici i da je kojim slucajem digao ruke od nje posle onog njenog u kucici da ne odustaje od razvoda, njih dvoje bi jos tada zavrsili svoju pricu. Ona je tada potpuno svesno odustajala od njega, bez obzira sto je pred sobom vec imala Kerima koji se lagano menja i koji joj je prvi put jasno i glasno izrekao svoja osecanja. Ali Hulija tada nije odustala od dece, ni jedne jedine sekunde to nije bilo pod znakom pitanja, i zato je sve ovo sto smo videle u fragiju potpuno besmisleno. Surovo mi je i odvratno da to na ovakav nacin uradi Kerimu, ali po pitanju dece je to jos podlije i odvratnije. Jednostavno u to ne mogu da poverujem, jer to bi znacilo da smo sve vreme gledale jednu ogromnu laz. Ali na zalost moram da budem spremna na sve, jer dok ne vidim zavrsnu spicu, ja Turcima vise nista ne verujem. Znam samo da cu biti razocarana ako mi na kraju serviraju jednu veliku laz, i da cu zbog Kerima u tom slucaju plakati kao kisa....
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Ned Jun 04 2017, 20:19
[You must be registered and logged in to see this link.] slazem se u potpunosti sa tobom i razumela sam sta hoces da kazes. Nego je ovo prosto moj neki utisak i nalazim se u onom stanju kada samoj sebi ne zelim da priznam da je i kraj na kakav nas navode u fragiju potpuno realan, jer imam osecaj kao da ce mi neko drag zabiti noz u ledja, jer mi je njen lik postao jako drag. Inace svaku tvoju rec i vidjenje iz prethodnog komentara potpisujem, ali to ti je ono kad samom sebi ne zelis da priznas istinu, pa do samog kraja zmuris i neces da se suocis sa njom. Ja se nadam da u ovom slucaju nece ni biti potrebe za bilo kakvim suocavanjem i prihvatanjem i da scenaristi imaju plan da pobedi Hulija koja me je ovako ocarala.
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Pon Jun 05 2017, 11:56
Ne znam sta da kazem, znam samo da mi je raspolozenje totalno flopnulo posle fragija. Ranije bih obavezno odgledala epizodu kod Ruskinja cim prevedu, a sad sam odgledala samo one scene koje sam prvela. A da ne pricam da uopste nemam ni volje ni zelje da podgledam prevedenu epizodu. Kako da se uzivim u sve one lepe trenutke i one romanticne scene na kraju kad su mi non stop u glavi scene iz fragija... Jednostavno ne mogu...
Nekada sam se radovala utorku, a sad mi je od petka samo grc u stomaku kad pomislim na sutrasnju epizodu. Bilo mi je uzasno zao sto se serija zavrsava i sto je sutra poslednja epizoda, a sad mi je samo bitno da se onaj fragi ne obistini. Neka je kraj, samo nek nije onako surov...
Kiky22
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Pon Jun 05 2017, 12:17
Jooooj čitam vas i svašta bi napisala, al sam na poslu, i baš mi je sad neka frka 4fg4sdfg [You must be registered and logged in to see this link.] nema šanse da Hulka ostavi Kerima, nemam sad vrmena da pišem al ja se samo sjetim one 47 ep i bolnice i nje kako čeka što će se desit s Kerimom, i onda dolazi onaj mali Kerim, i ona onako u bunilu i podsvjesti govori koliko ona njega voli. Meni je to dovoljno.....sve što oni meni sad "navodno" žele prodat neće imat veze s zdravom pameću...pogledaj molim te tu 47 ep i tu scenu pa mi reci jel moguće da sad Hulka ode. Ako je onda ja ne kužim ništa, niti sam uopće razumila cijelu seriju misli još bi ja svašta napisala, al me ovde sad gnjave. Popodne ću, al sam sigurna da Hulka pri zdrvoj pameti Kerima neće ostavit.....
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Pon Jun 05 2017, 12:37
Ma ja ovde do poslednje sekunde neću da verujem da oni mogu da naprave neki ovakav surov kraj. Još od kako sam odgledala fragi verujem da je sve ovo namešteno tako da nas uplaši. Koliko sam se ovom utorku (kao i svim ovim do sad) radovala zbog venčanja (čak sam i slobodan dan uzela sutra  grtedjkdydfg ), tako sad više ne znam ni kako da skupim hrabrosti i da gledam, što zbog straha da od dva fenomenalna junaka ne naprave najveće paćenike, što zbog samog kraja serije.
[You must be registered and logged in to see this link.] ni ja ne verujem da je ona mogla ode, ja u njenu ljubav prema Kerimu verujem 100%. Možda će oni sad i napraviti da je sve ovo plan, ali upravo ova scena (a bilo je još mnogo takvih) koju si ti pomenula pokazuje koliko je tu ljubav duboka i iskrena, jer ona je tad bila u nekom polusnu i to je bila najbolja slika njenih pravi osećanja - to nije moglo da se bude deo plana i osvete. Tako da i ako se stave na vagu sve one loše stvari koje je uradila i Kerimu i ostalima i one dobre, kod mene je definitivno prevagnula ova druga strana.
Jelenak
Sweet Admin
Sweet Admin
Broj poruka : 9946
Datum upisa : 25.05.2012
Omiljeni citat : " Ako biraš između osećaja i mišljenja drugih ljudi, biraj ono što će te usrećiti. "
http://brbljaonica.forumsr.com

taj Pon Jun 05 2017, 16:10
Nemojte me ubiti, volim ja Huliju ali sam realna uvek bila pa cu i sad. Nažalost, ona njena losa strana je uvek nadjacavala onu bolju. U mnogim situacija gde je trebala da spusti gard i da se smiri, ona je terala kroz zid i kako je njoj cef. Sto kaze Modesty, ono prema Aliju je cisto iživljavanje ničim izazvano sa njegove strane. Eto, to je samo jedan od primera. Stičem utisak da se ona time hrani 4fg4sdfg Ja sam za sutra spremna za bilo koji scenario, jer svaki ima logicno objasnjenje. Mi cistu i nevinu Huliju nismo gledali. U svemu tome Kerima i dece mi je jako zao, a nje ni malo. Svako je krojac svoje srece i sudbije, pa je ona sama i izabrala put kojim ce ici. Nju apsolutno niko ne moze da spreci, pa cak ni ljubav prema toj deci i tom Kerimu. Ona ce ici do svog samounistenja, jer je sposobna za to. Takav joj je karakter, licnost.
Sponsored content

Pogledaj prethodnu temuNazad na vrhPogledaj sledeću temu
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu