Brbljaonica
Dobro došli,

Ukoliko niste član foruma, registrujte se i priključite se komentarisanju i druženju sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
vaša Brbljaonica smajlic
:15 SVE NOVOSTI U VEZI SERIJA, FILMOVA, GLUMACA I SVEGA OSTALOG MOŽETE PROČITATI NA NAŠEM SAJTU DESPINE.NET hej

Delite
Pogledaj prethodnu temuIći dolePogledaj sledeću temu
Jelenak
Sweet Admin
Sweet Admin
Broj poruka : 9976
Datum upisa : 25.05.2012
Omiljeni citat : " Ako biraš između osećaja i mišljenja drugih ljudi, biraj ono što će te usrećiti. "
http://brbljaonica.forumsr.com

Kalp Atışı

taj Uto Jun 13 2017, 00:15
First topic message reminder :

[You must be registered and logged in to see this link.]

OTKUCAJI SRCA

Žanr: Drama, ljubavna komedija
Uloge: Ojku Karael, Gokhan Alkan
Režiser: Jusuf Pirhasan, Ajtač Čiček
Producent: Deniz Rezan
Produkcija: MF Yapim
Početak: Uskoro na Show Tv

Opis: Mlada neurohirurg Ejlul nam priča svoju priču koja je počela pre mnogo godina, kada je agresivna grupa mladih napala hitnu službu bolnice. Ona je devojka buntovnog karaktera koja je često menjala mesta studiranja, jer su je profesori isterivali. Kada ju je otac odveo iz poslednje obrazovne ustanove iz koje je proterana i premlaćena, ona nije pustila ni suzu. U medjuvremenu, istog dana molitva njene babe, koja ima mali pansion, otvoriće joj svoja vrata, promeniće njen život i desiće se čudo.

Poslednji izmenio Jelenak dana Uto Jun 13 2017, 00:20, izmenjeno ukupno 1 puta

ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator
Broj poruka : 1258
Datum upisa : 05.03.2017

Re: Kalp Atışı

taj Čet Nov 09 2017, 20:29
''Razvodim ce od Cana, Ali Asaf.''
[You must be registered and logged in to see this image.]

Kome je to bitno? Ili jos bolje pitanje, zasto je njemu uopste potrebna ta informacija??
Ona ocigledno misli da ima sanse da ponovo udje u njegov zivot, jer ja drugi razlog ovde ne vidim. A on opet nabacio onaj pogled iz koga nista ne mozes da procitas.. Ni tamo ni ovamo, stanje potpune hibernacije ...  serws

''Zasto je tvoja bivsa zena izabrala tebe za operaciju svog muza?''

A njemu pogled opet isto blagoteleci kao i kad prica sa onom gore...
Ma mlatnula bih ga samo tako  sdfvxbg

''Jesi li ti juce bila ljubomorna na Ali Asafa? Gledaj, ti cuvas sve u sebi, ne govoris... Ne drzi, reci... ( izbaci to iz sebe)
Nju jedino mozda jos Ipek moze da zaustavi i spreci ono vracanje na staro... pod uslovom da joj Eylul to dozvoli...

Ni senka nije ostala od ovog coveka  kafa
Kiky22
Sweet Friend
Sweet Friend
Broj poruka : 231
Datum upisa : 26.04.2017

taj Pet Nov 10 2017, 09:20
Ja gledam čitam i pokušavam skontat, što se to događa gshs Što to AA proživljava da ga je sve ovo izbacilo iz takta. Pa mislim nije ni prvi ni zadnji razvedeni, još malo pa će svi bit takvi 4fg4sdfg čemu ovo stanje s bivšom, bila i prošla. Imali svoju priču, ta priča završila, svak krenuo svojim putem i ako se i sretnu u životu čemu ove drame. Pa čak i to dijete kojeg sad nema ništa tu ne mijenja. S ovim glupim scenarijem mi pokušavaju sugerirt ili bar ja to tako vidim da AA nikad nije prebolio ovu ženu, i bio je dovoljan samo jedna mali susret da on ponovo proživi i oživi svoje zatomljene osjećaje. Jer ja zaiste ne mogu drugačije da protumačim ovo njegovo trenutno stanje. Zaista ne razumijem ovoliko bavljenje bivšom ženom, ne kažem da trebaš bit grez i odbojan, al nekakva bliskost ili druženje s bivšom, bivšim meni zbilja nije ok, aj ako su tu djeca, još i mogu razumjeti i razumijem jer djeca vežu supružnike bili oni sadašnji ili bivši, al i tada se poznaju neke granice. Eto ja ne mogu dokučit što spremaju, al ovo što mi nude ja trenutno vidim na ovaj način. Meni AA izgleda kao osoba kojoj se pojavila davno izgubljena ljubav, pa sad je toliko zbunjen i izgubljen u emocijamca da nije siguran što i kako. Pa onda vidimo da je na trenutke nježan s Ey, a onda opet hladan, isto tako s bivšom.
Što se tiče Ey, zbilja ne znam što će napravit, nisam sigurna koliko ju je AA pripitomio i koliko je ona sad spremna da prihvati i bori se za svoju sreću. Do sada je uvijek bježala na bilo koju prepreku, ova zadnja rečnenica frgaija meni prije sugerira da odustaje od te sreće, al opet volila bi da i ona pokaže malo one nekadašnje borbene i neustrašive cure koju neće zaustavit tamo neka bivša. Kako mi je bila samo slatka u onim scnema di mrtva hladna kaže onoj doktorici koja se nešto nabacivala AA da kaže i ostalim  sestarama da se odlično tuče  ha ha ha nije Ey neka jadnica koja se boji i povlači, mene je na momente znala posjetiti i na Huliyu pogotovo kad mrtva hladno obrusi svima u facu što ih ide. naocare

moguće da će Ipek biti njena sjena, koja će je koliko toliko držat u stvarnosti da skroz ne zahladi, al imala je Ey i Esmu pa to nije puno igralo. Teško da Ey može bilo ko nešto sugerirat, recimo da mi je i draga radi toga. Ono kad udarim u zid udarila sam isključivo radi sebe.

Aj sad vidit ćemo što su nam pripremili u ovoj ep. možda poslije nje budemo pametnije kafa

[You must be registered and logged in to see this link.] volim i ja ova naša piskaranja mjfk
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Pet Nov 10 2017, 16:46
[You must be registered and logged in to see this link.] ::.....ili bar ja to tako vidim da AA nikad nije prebolio ovu ženu, i bio je dovoljan samo jedna mali susret da on ponovo proživi i oživi svoje zatomljene osjećaje. Jer ja zaiste ne mogu drugačije da protumačim ovo njegovo trenutno stanje..
................................................................................

... al opet volila bi da i ona pokaže malo one nekadašnje borbene i neustrašive cure koju neće zaustavit tamo neka bivša. Kako mi je bila samo slatka u onim scnema di mrtva hladna kaže onoj doktorici koja se nešto nabacivala AA da kaže i ostalim  sestarama da se odlično tuče  ha ha ha nije Ey neka jadnica koja se boji i povlači,

Potpisujem ceo post  ok  ali sam ovo morala da izdvojim...

I ja bih [You must be registered and logged in to see this link.] volela da vidim kod Eylul ovo sto si napisala, ali onaj prvi deo koji sam izdvojila daje najbolji odgovor zasto je to jako tesko izvodljivo u ovoj trenutnoj situaciji. Moj utisak o AA je apsolutno identican kao i tvoj, covek stvarno izgleda kao da mu se pred ocima pojavila zena koju jos uvek nije preboleo i koja je svojim dolaskom potisnula sve ono sto je do tog trenutka osecao za Eylul. A sigurna sam da i sama Eylul ima pred sobom istu takvu sliku. Sta je u njegovoj glavi ne znam, ali njegovo ponasanje ostavlja jedino takav utisak. Zato se to ne moze uporediti sa onim slatkim primerom koji si navela. Eylul je tada imala sigurnost u AA i njegovu ljubav i nije poslala onakvu poruku zato sto se plasila da ce ga neka od tih devojaka preoteti, vec joj je bas ta sigurnost dala vetar u ledja da pokaze svima da je on zauzet i da se manu corava posla. On joj je svojim ponasanjem ulio tu sigurnost i znala je da joj ni jedna druga zena ne moze biti stvarna opasnost. Ali sada se situacija drasticno izmenila jer ovde nije u pitanju samo druga zena pa da joj ona nekadasnja borbena Eylul stane na crtu, ovde je u pitanju sam AA koji joj je ovakvim svojim stanjem hibernacije oduzeo onu sigurnost koju je nekada imala. Lako bi se ona izborila sa Nazli da pored sebe ima onog starog Alija koji cvrsto stoji uz nju i koji se svim silama trudi da joj pokaze da je i dalje samo ona jedna i jedina zena sa kojom zeli da ostane do kraja zivota, ali on joj na zalost salje potpuno drugaciju sliku. Istu onu koju i nas dve vidimo. Zato ona i kaze da je po prvi put iskusila ljubomoru kao najgori osecaj u zivotu, jer je trenutno potpuno bespomocna da bilo sta ucini ili promeni. A uz to ju je i strah od gubitka ucinio jos vise nesigurnom i ranjivom. Ona je do juce vrlo lako mogla da se nosi sa drugim zenama kad je znala da ce iz tih duela izaci kao pobednik, ali kako sad i na koji nacin da se bori ako on jos uvek gaji neke emocije prema bivsoj zeni?! A kreten se cak nije ni potrudio da joj nesto objasni, vec samo tu i tamo trucne neku srcedrapajucu recenicu i misli da se time oprao. Ima on srece sto je ova sadasnja Eylul bez onih zidova oko sebe pa se jos i trudi da dopre do njega,  jer zamisli da se Nazli pojavila ranije... pa ona nekadasnja Eylul bi ga otresla ko blato sa cipela. Ne bi ni dobio sansu da joj bilo sta objasnjava. A ovde sad gledamo jednu Eylul koja i pored svega sto prezivljava pokusava njemu da se priblizI, klestima mu vadi reci iz usta i i skoro stidljivo trazi objasnjenja za ono sto je on sam morao da joj objasni. Ja stvarno ne vidim nacin na koji bi se ona borila za njega kad je covek odjednom presekao svaki dotok emocija kada je ona u pitanju. Coveku do juce nisu smetali zagrljaji ispred operacione sale, cak sta vise to su bili momenti koje je bukvalno krao da je zagrli, a sad odjednom truca o nekim sterilnim uslovima koji ce biti naruseni eventualnim njenim dodirom ili zagrljajem?!  Ne znam ni kako su dosli u situaciju da se nadju nasamo ( ona scena iz fragija), jer ja sam stvarno stekla utisak da on nju na neki nacin izbegava. Cim je ona dosla u situaciju da mora da zaustavi lift kako bi uhvatila jedan trenutak da se nadju nasamo, jasno je da tu nesto ne stima. Ali zato gde god da se okrene vidi ga osamljenog sa Nazli, u hodniku, kancelariji, zagrljenog izpred bolnice, pa na kraju i u vecernjem izlasku. Kakav zakljucak onda da izvuce iz toga, sem da on prema bivsoj zeni nije ni malo ravnodusan.  Sto se mene tice njena jedina greska je ono sto joj i Ipek zamera, sto sve drzi u sebi umesto da stane ispred njega i malo drcnije i slobodnije zatrazi objasnjenje za sve ono sto je muci, ali sa druge strane i mogu da razumem zasto se ponasa ovako preplaseno i ukoceno. Razumem taj strah koji ima, jer njen najveci strah je ustvari strah od mogucnosti da su sve sumnje koje ima istinite. Ona se trenutno u svojoj glavi hvata za to izgubljeno dete i pokusava da u tom njegovom bolu pronadje opravdanje za ovakvo ponasanje, ali da on provodi vise vremena sa bivsom nego sa njom koju kao voli, e pa to je stvarno kap koja mora da prelije casu. Brate mili dosta je, odluci vise sta hoces i ne ponasaj se kao totalni kreten i bezmudic!!
Zato je sto se mene tice zasluzio sve ono sto ga ceka ako se Eylul povuce i ponovo podigne zidove oko sebe. On najbolje zna koliko mu je trebalo da ih jednom srusi, ali ako se ponovo podignu ni tona dinamita mu ovaj put nece biti dovoljna... kafa
A ja cu to sa zadovoljstvom gledati merhaba

Jedva cekam tvoje utiske o vecerasnjoj epizodi mjfk
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Pet Nov 10 2017, 17:24
Fotke iz 19. epizode

Ma hebla te ona vise  ljutasam
Kiky22
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Pet Nov 10 2017, 22:08
[You must be registered and logged in to see this link.] kakva ep. Dok uvatis vremena pogledaj. Nemam sad vremena da ti pisem , sutra ce kad mi se emocije malo slegnu. Al zadnjih pola sata nisam disala. Ma ono bas odlicni smajlic smajlic smajlic
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Pet Nov 10 2017, 22:32
[You must be registered and logged in to see this link.] ::[You must be registered and logged in to see this link.] kakva ep. Dok uvatis vremena pogledaj. Nemam sad vremena da ti pisem , sutra ce kad mi se emocije malo slegnu. Al zadnjih pola sata nisam disala. Ma ono bas odlicni smajlic smajlic smajlic

hvala  [You must be registered and logged in to see this link.]

Znaci bili odlicni..... jeeeeee  sreca
Uh, uh, uh.... sad si me bas zaintrigirala i bacila u razmisljanje....Sad sam u velikoj dilemi da li da sacekam sutra prevod kod Ruskinja, ili da vec veceras bacim pogled na epizodu..... ???!!!! Ali mislim da ipak necu izdrzati do sutra.... Ako nista bar cu da preletim preko epizode, a sutra da se lepo udubim i pogledam detaljno.... Nemas pojma kako mi je sve ovo nedostajalo  ooo yeeee  Sad sam opet u onoj fazi kao kad smo gledale PZ.... svaku epizodu pogledam i kod Ruskinja i posle kad nasi prevedu.... A ako je tebi epizoda bila extra onda mogu da zamislim kakav ce utisak ostaviti sa prevodom.
Zato jedva cekam tvoje utiske sreca

kiss

Aaaaaa.... ipak sam morala da bacim pogled i cim sam videla fotkice sve mi je jasno love

Ipak ja ne cekam sutra patos
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Pet Nov 10 2017, 22:50
Ooooo.... znaci mukica je napokon uspela da mu stavi onaj prsten koji danima nosi sa sobom... Vec sam mislia da ce mu to prstenje nabiti u zadnjicu...  patos

Jooooj [You must be registered and logged in to see this link.] al nas zahebase.... Ja coveka vec zivog saranila patos

Sad sa jos vecim nestrpljenjem cekam da ti se utisci slegnu mjfk
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Sub Nov 11 2017, 10:00
[You must be registered and logged in to see this link.] CANIM pa ja sam udivljena love love

Jos sam imala i tu srecu da odgledam s prevodom  ooo yeeee  Ruskinje nocas brzinom svetlosti prevele epizodu, pa ti sad vidi sta jedan poljubac napravi od zena patos

Epizoda je fenomenalna, brza, dinamicna, sa tako dobrim dijalozima da mi je osmeh sve vreme bio oko glave, pa evo i sad ne silazi kad se setim nekih momenata. A da ti ne pricam da sam se na neke scene ismejala kao blesava. Ali kapa dole kako su nas zavarali onim fragijima, jer videla si da nista nije onako kako izgleda... Nagrdismo coveka na pravdi Boga  patos  Ali neka ga, ne kajem se, to mu je za opomenu  patos

Ja cu ti prevesti neke bitne scene ( kao u stara dobra vremena  nsfg  ) a ti slobodno reci ako te neka posebno zanima... Mada je ovo bila jedna od onih epizoda gde je tesko bilo sta preskociti..... Svaki detalj, svaki dijalog... ma sve je bilo na svom mestu....
Ipekl i Oguz koma patos  ali su zato ona i Eylul ubitacna kombinacija. Svaka cast Esmi onako pozitivnoj i vrcavoj, ali ona je previse detinjasta i naivna naspram jedne devojke mangupa kakva je Ipek. Imala je toliko provala i bisera  patos da je za mene zvezda ove epizode   super  Cak je uz nju i Eylul postla duhovita i vrcava i bas mi se svidja ovakva kakva je sada... girl dance

Ne znam da li si i ti stekla takav utisak, ali meni je ova scena trenutak Alijevog budjenja iz stanja hibernacije, jer nije to bez razloga scena koje se on priseca pre ulaska u restoran..

A sve je pocelo u Alpovoj bolnickoj sobi

E: Ti ne ostavljaj Alpa, Samo.
S: U redu, doktorka.
A: Dobro je, ne brini.
E: Ja ne brinem, ali ti kasnis. Neko drugi ce biti zabrinut. ( okrece se i izlazi iz sobe a on istrcava za njom)
A: Eylul. Samo je trazila da razgovaramo.
E: Tvoja bivsa zena trazi da licno razgovarate o licnim stvarima?!
A: Nije rekla ''licno'', rekla je vazno.
E: Sudeci da ti nista ne govoris, bice to jako dug sastanak. Ili randevu.
A: Gledaj, to nije nesto sto bi tebe trebalo za zabrinjava (uznemirava), zato nemoj da budes zabrinuta. Ne brini, u redu?
E: Nebitno. Ja sada nemam veremena da razmisljam o Nazli. Moram da se pozabavim sa Ipek.
A: U pravu si. Sta ces uraditi sa Ipek? Dovesces je kod sebe?
E: Ustvari bice dobro da neko vreme zivi kod mene. Posle svega sto je prezivela bolje je da ne vidja tatu i Nesrin.
A: Dobro si to smislila. Onda, kad izadjem ( valjda iz restorana, kad se zavrsi sastanak) nazvacu te.
Zatim poljubac u obraz, ali njena reakcija ga je cini mi se u sekundi otreznila....

Onda ovaj izraz lica posle tog prisecanja, a upozadini pesma sa zavrsnim stihovima:
Ostati ili otici? Plasis li se?

Za sada toliko, ali cim nadjem vremena prevodim ti dalje. merhaba
Kiky22
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Sub Nov 11 2017, 10:38
[You must be registered and logged in to see this link.] srećo moja mjfk a šta da ti kažem osim da si najbolja jkt02

Ni ja sad nemam vremena, al sam još uvijek pod dojmom ep. Još ja uopće nemam pojma turski, al onako na gluvo ep sam odgledal u jednom dahu. l kao što kažeš ne znam ko mi je bio bolji. Jedna ep koja je na površinu napokon dovela likove i s njima se bavila, bez pretjeranih negativnosti. Ipek kraljica, Oguz standarndo dobar, njegove scene šta sa Ipek šta sa Ey fantastičen, i sigurna sam da kad dođe prevod da ću uživat u njemu.

AA i scenaristi su nas dobrano navukli ha ha ha mi čovika razapele, a on jadničak em porodio ženu, izvadio tumor i spasio čoviku život, bio podrška bivšoj, i na kraju pokazao koliko mu je stalo do Ey. Doduše malo sam razočarana poljupcem, al turci su to na trentuak sam se prepala da će bit samo čeloljub. lool

Drago mi je što Ey nije postala drndava, nego se opustila i nije odustala dok nije AA stavila vere ljub

Što se tiče prevoda i ja imam osjećaj da je pun duhovitih i zanimljivih dijaloga, tako da uopće ne zanam što bi ti rekla da mi prevedeš. Naravno bitna mi je ona zadnja scena između njih dvoje i lifta, onaj dio kad Ey padaju vere ispred AA i bivše, može i onaj dio gdje Ey pita AA što bi bilo da je dijete ostalo živo. Ma toliko su bili dobri svi da ne znam koga bi prvog izdvojila.

Baš su dobra ekipa, i to se vidi na ekranu, osjeća se. Ja ekstra zadovoljna. U ovoj ep. nas nisu puno davili ni pacijetnima ni njihovim problemima, više su se bazirali na likovima i njihovim odnosima i to je donijelo jednu od najboljih epizoda. Sve su lijpo posložili, od Apla i Esme preko Oguza i Ipek, i na kraju AA i Ey. Baš pozitivna ep. Ona dva štakora su imala malu minutažu, nisu puno petljali, a svi ostali ko da su prava klapa nadopunjuje se i pomažu, bez zlobe i loših namjera, a opet ep dinamična i napet do samog kraja. Eto ko kaže da u ep mora bit pištolja otmica i raznoraznih negativnih likova i njihovih podvala da bi nama držali pažnju.

Baš se radujem novom fragiju da vidim što se dogodilo kad su Ey i AA skonatli da je lift bio za Alpa i Esmu lool znači morat će jedno od njih ponovo da napravi neku romatničnu atmosferu i sve iz početka samo sa jednim sočnijim poljupcem girl dance

Čekam tvoje prevode i nastavak naše prepiske dhjdg
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Sub Nov 11 2017, 12:52
zagrljaj

Epiozda je [You must be registered and logged in to see this link.] bila toliko dobra da mi je pravo zadovoljstvo da ti prevedem sve bitne scene    nsfg  Toliko je toga bilo da mi je zao da bilo sta preskocim. Nesto cu ti ukratko prepricati a one bas bitne scene prevesti u celini, ali pravi dozivljaj ce biti tek onda kad obe odgledamo sa nasim prevodom. Ja sam jos uvek pod jakim utiskom i slozicu se sa tobom da je ovo uz onu prvu bila najbolja epizioda. Ni jedna jedina scena nije bila suvisna, jer su cak i ona dva bolnicka slucaja uklopljena u celu pricu, jedan je imao veliki uticaj na Eylul, drugi na Alija. A u fragiju su to tako montirali da su nas u bukvalno svakoj sceni naveli na pogresan trag.
Najdraze od svega mi je sto su odnos Eylul i Ipek izgradili na ovakav nacin, i sto nemamo onaj poznati klise po kome je jedna sestra dobrica a druga zlobnica. Njih dve su se tako dobro uklopile da sam uzivala u svim zajednickim scenama, dijalozima i sitnim peckanjima. A ujedno im je fenomenalan potez ovo spajanje Ipek i Oguza... Predivni su  nsfg Toliko su dobro odradili ovu epizodu, da je sve ispalo suprotno od onoga sto smo ocekivale. Mislile smo da je Nazli ubacena kako bi napravila razdor izmedju Eylul i Alija, a ona ih je ustvari jos jace spojila. Ma sta da ti kazem kad je samu sebe spucala direkt medju rogove i po meni se totalno srozala u Alijevim ocima. Kako i zasto bice ti jasno kad dodje prevod...

Nemam sad vremena, ali cim dodjem kuci pocinjem polako da prevodim...

I naravno... i ja se radujem nasim komentarima i analizama epizode i ove serije koja nas je ponovo vratila u ona stara lepa vremena.... nsfg
Kiky22
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Sub Nov 11 2017, 13:36
Hahahaha i ja i ti smo se spucale medu rogove, al nije mi mrsko, bas mi drago sto smo nasjele. Mi posumnjale u dr Divnog, valjda imamo tikove od Kerima pa dok neki muskarac samo pogleda drugu mi drvlje i kamenje hahahaha. Pisem s mobitela, pa badam smajlic al bas se radujem da vidim kako nas je to savrseni poklopio. smajlic
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Sub Nov 11 2017, 14:21
Zamisli [You must be registered and logged in to see this link.] kako ja tek nabadam. Zavrsila sam gledanje epizode s prvim petlovima, a onda mi se nije ni isplatilo da idem u krevet kad sam za 2 sata morala da se dizem za posao. Pa sad stvori sliku u glavi kako trenutno zanosno izgledam patos

Spuco me Ali direkt medju rogove, i to bukvalno  patos Eeee....jedva cekam da ti prevedem scenu iz restorana, bivsi muz i sadasnji.... koma patos
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Sub Nov 11 2017, 19:13
Zadnja scena

E: Ali! Htela sam nesto da ti kazem. Moram ti reci nesto zbog cega sam danima trcala za tobom da bih ti rekla.
A: Trcala za mnom. Kakva je to cast.
E: Ne rugaj mi se, vazno je.
A: Naravno da je vazno. Ne salim se. Ali postajem razmazen.
E: Ja... ustvari...
A: Ustvari, ti....
E: Bolje da ti kazem to u liftu.
A: Lift....
E: Bice bolje.
A: Moje omiljeno mesto. Jedini svedok nasih intimnih momenata.
..............................
A: Ti si ovo napravila?
E: Ne secam se kada sam bila ovako iznenadjena.
A: Pogledaj kako izgleda nas lift. Predivno izgleda. Secas se, pitao sam te.... kada ces se ti zainteresovati za mene. Dobio sam svoj odgovor. Daj da te pogledam. Ti predivno ovde izgledas.
E: Zajedno smo. Ja koja nisam verovala u cudo.... i ti koji nikada nisi od mene odustao.
A: Nikada.
Onda ona vadi prstenje...
E: Samo jedan nije dovoljan. Do kraja svog zivota.
A: Ja cu te voleti Eylul Erdem.
.......................................
E: (monolog) Zivot me je naucio da verujem u cuda. Ovaj put sam resila da se promenim, da ne bih izgubila svoje cudo. Ovaj put se izgleda i meni desilo.

.....................................

..... da je dete zivo...

Eylul saznaje od Ipek da ce Ali operisati Nazlinog muza i da je to jedna jako teska i ozbiljna operacija tumora na mozgu.  Odlazi da pogleda snimke, i tad ulazi i AA...

A: Znao sam da neces moci da odolis ( ili neces moci da odbijes).
E: Stvarno je jako veliki.
A: Da. Najveci tumor na mozgu koji sam do sada video.
E: Zasto je tebe izabrala?
A: Molim?
E: Tvoja bivsa zena. Zasto je izabrala tebe za operaciju svog muza?
A: Zar to ne zvuci kao uvreda? Ja sam uspesan hirurg.
E: U to ne sumnjam.
A: A u vezi cega imas sumnju? Pitaj brzo to sto ti se mota po glavi.
E: Vi niste bili u kontaktu? Dok si ti bio u Marmarisu. To jest, kako niste znali da je tumor toliko narastao?
A: Tebe stvarno zanima tumor?
E: Dobro. Zasto ste se rastali?
A: Nase dete se rodilo bolesno. 20 minuta posle rodjenja je umrlo. Posle toga, od kako smo izgubili dete, nismo mogli da nastavimo dalje.
E: I za oca i za majku to je jako teska situacija.
A: Da. Stvarno jako tesko. Znali smo do rodjenja da ce biti tako, ali na neke stvari covek nikad nije spreman.
E: Ja sam stvarno jako uznemirena zbog svega sto ti se desilo.
A: Eto tako. Posle toga Nazli nikako nije mogla da se sabere.
E: A ti? Kako si se ti sabrao (oporavio)?
A: Bilo je jako tesko, ali sabrao sam se. Vreme je lek za sve. Puno sam radio, na sebi, profesiji...Radio sam. I uspeo sam. Ja sam uspeo, ali Nazli nije uspela. Ne samo sa mnom, presekla je svaku komunikaciju sa svetom. Napustila je medicinu.
E: A da je dete zivo... Ti i Nazli bi nastavili?

U tom trenutku mu zvoni telefon i ovo pitanje ostaje bez odgovora, ali [You must be registered and logged in to see this link.] ako cemo realno, ko uopste sada i sa ove distance moze da da odgovor na ovo pitanje? To mi je sad bas onako duboka tema za razmisljanje.....Ali je jasno sta je sustina Eylulinog pitanja, a to nije samo ovo sto izgovara, vec gomila drugih pitanja i potpitanja koja se mogu procitati izmedju redova. Ni malo lako pitanje i ni malo lak odgovor koji on treba da joj da....

Slucaj prstenje...

Ovde se konkretno nije desilo nista bitno. Videli smo u fragiju zasto i kako Eylul onako upada u kancelariju i Nazli koja posle trenutnog soka podize prsten. Jedino sto su nas u fragiju uskratili za onaj Alijev osmeh, nego nam ga ostavili onako ukipljenog.... a razlika je priznaces velika   ma nemoj

Uglavnom, Nazli se priseca proslosti kad je digla uzbunu sto joj je ispao prsten pa onako sa stomakom do zuba baulja po podu. Ali se smeje i kaze joj da se ne nervira jer ce joj kupiti novi, a ona uporno ponavlja da je izgubila prsten. Onda se on zeza pa vikne da zatvore bolnicu i sve stave pod opsadno stanje dok se prsten ne pronadje.
Konkretno ta scena je nebitna, ali je bitno ono sto dolazi kasnije, razgovor Eylul i Nazli, delic scene u bolnickom hodniku koju smo videle i u fragiju.
Ustvari poenta je da Nazli kroz celu epizodu udara na patetiku i da preko tog zajednickog bola iz proslosti pokusava da kod Alija izazove neku emociju koja ce prevagnuti na njenu stranu. A onda u telefonskom razgovoru dok ceka ishod operacije, sva unezverena kaze majci kako se jako kaje u vezi Ali Asafa. Ne bih sad da zvucim kao neka bezosecajna ku**a, ali koliko god da saosecam sa njenim bolom, ne mogu da prozvacem neke stvari. Mislim da je malo zakasnila sa tim izlivima emocija, jer ne moze sad posle 16 godina da prozivi sa njim ono sto nije kad su jedno drugom u tom bolu bili najpotrebniji. Mislim sta reci za zenu koja njemu drzi bukvicu o tome kako su neki nastavili dalje sa zivotom, a onda mu za sto dovede novog muza... Zato je u ovoj sceni sa Eylul i jednoj kasnije sa Alijem najbolje pokazala kakva je osoba...

A scena sa Eylul je sledeca:
Eylul prolazi kroz hodnik dok traje Canova operacija ( tako joj se zove muz) i tu naleti na Nazli...
E: Uskoro ce poceti. Neka sve dobro prodje.
N: Hvala. Eylul! Eylul, dugujem ti izvinjenje za juce. ( onaj dogadjaj sa prstenjem)
E: Izvini, ali sta se to desilo juce?
N: Prstenje. Izgleda sam upropastila tvoje planove.
E: Nema veze. Ocigledno to nije bio pogodan trenutak (pravo vreme)
N: Mozda ti nisi sigurna?
E: Kako?
N: Vreme. Mozda je to tvoj izgovor?
E: Sta hoces da kazes?
N: Ja Ali Asafa jako dobro poznajem, znam ga bolje od svih koji ga poznaju ( hoce reci niko ga tako dobro ne poznaje kao ONA fgas  )
E: I?
N: Ja sam ga jako rastuzila i ne bih zelela da ga sada neko povredjuje jer on to ne zasluzuje. ( Jasna poruka. Mene je voleo i ja sam ga rastuzila. Ja, ja, ja.... pri cemu guska pojma nema koliko daleko doseze Alijeva i Eylulina prica)
E: Gospodjo Nazli, vi prelazite granicu. Nas odnos se vas ne tice.
N: Tako kazes?
E: Kazem. I umesto sto brinete o proslosti, bolje brinite o svome muzu koji se unutra bori sa rakom.

Sah-mat za  Eylul.... osta Nazli ko popishana  turpija nokte

Ovo su CANIM scene koje si trazila, kasnije ti kuckam ono zanimljivo od pocetka  merhaba
Kiky22
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Pon Nov 13 2017, 09:38
[You must be registered and logged in to see this link.] mjfk

Sve u svemu je važno da je Ey sazrila, da vjeruje AA i da zna da je on njeno ČUDO girl dance nakako sam se najviše bojala upravo scenarija gdje će se ona povuć opet u svoju ljušturu, al izgeda da je AA ipak učinio čudo. I baš lijep ovaj zadnji njen monolog. Sve je u njemu rekla, promjenila se, vjerovala je, opustila se i sreća je došla na njena vrata, zasita je lijepo Ey gledat kad je nasmijana i kad nema onu drndavu facu.

Što se tiče AA on je baš ali baš tako jedan pozivitan lik, i vrlo je teško sad izvlačit tu njegovu prošlost i što se sve u njoj izdogađalo, bile smo ga razapele i nema šta mu nismo pripisale, al izgleda da je to zaista sve ostalo u prošlosti i kao što ti kažeš vrlo je teško sad dat neki sud šta bi bilo kad bi bilo. Činjenica je da se Ey dogodila poslije svega i da se on zbilja zaljubio i to na jedan poseban način. Tako da sve što se dogodilo u prošlosti i ostaje u prošlosti.

Ta njihova ljubav je baš posebna, i šta više razmišljam o njoj sve mi se više sviđa. Krenula je na nemogućem mjestu u nemogućim uvjetima, on učitelj a ona učenica što odmah samo se sebi nije normalno, da bi opstala i postala jedna iskrena čista i posebna. AA je tu bio ključan i način na koji je on volio se dugo dugo neće ponovit u turskim dizijima, al zato sad imamo Ey koja kaže da je on njeno čudo. Zaista lijepo. Eto [You must be registered and logged in to see this link.] ja sam baš oduševljena i baš mi je drago što nisma odustala od ove serije, a najviše čak zahvaljujući tebi. jkt02

Al turci ko turci ko zna što nam još spremaju, sigurna sam da nećmo dugo uživat u sreći i ljubavi očekivam milon zavrzlama al neko više ne sumnjam u jačinu ove ljubavi između njih dvoje.  

Evo izašao novi fragi i već vidimo Nazli u akciji. Jooooj ovi turci zbilja nemaju mašte, pa opet kliše već
milon puta viđen, ukraden poljubac 4fg4sdfg
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Pon Nov 13 2017, 10:27
I meni je [You must be registered and logged in to see this link.] drago sto nisi odustala od ove serije  dhjdg  Kao sto vidis na kraju se ipak isplatilo sto smo joj dale sansu. Jeste da smo posteno oplele po Ali Asafu ali drago mi je sto su ostali dosledni kada je njegov lik u pitanju. Zagrebali su ispod pod vrsine i pokazali da je i on covek a ne vanzemaljac, ali je i dalje ostao onaj isti AA s pocetka serije. Nadam se da ce i Eylul nastaviti u ovom pravcu i da nece tako lako nasesti na Nazline prljave igrice, jer ono sto je najbitnije u jednoj vezi jeste poverenje. I mene nervira ovaj klise koji smo vec ko zna koliko puta videle, ovaj ukradeni poljubac i to jos snimljen,
[You must be registered and logged in to see this image.]  Fuuuj  ljutasam
....pa ce Eylul sigurno sa nekog nepoznatog broja dobiti snimak i ispasce da ih je neko zaista uhvatio u ljubavisanju. Ali kad vec moramo da gledamo taj klise, nadam se da bar posledice ovih Nazlinih prljavih igrica nece biti iste kao i u drugim serijama. Da Eylul sve to shvati ozbiljno i znas vec sta sledi posle toga.
Volela bih da ona postupi zrelije u ovoj situaciji i da ne odustaje kao sto nije odustala ni onda kada smo nas dve mislile da hoce. Uradila je sve suprotno od onog sto smo ocekivale, pa hajde neka nas i sad iznenadi. Pa ne mora bas u svakoj seriji neka dezurna ku*ka da likuje i ostvaruje svoje planove. Hajde da konacno vidimo i jedan zreo zenski lik koji takvim k**** kao sto je Nazli zna da stane na rep.

A evo i sa prevodom  kafa

''Zelim svoje cudo, Ali. Molim te....''

Ali zato su me Ruskinje slatko nasmejale patos patos

....

Poslednji izmenio ModestyM dana Pon Nov 13 2017, 11:20, izmenjeno ukupno 1 puta
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Pon Nov 13 2017, 11:19
E da...
Ostala sam ti [You must be registered and logged in to see this link.] duzna za onaj detalj koji sam ti spomenula u jednom postu, da je doticna samu sebe nokautirala i spustila u Alijevim ocima...

Ona i Ali se sastaju u restoranu i on kaze izgleda da nekoga cekajmo, a ona kaze da, mog muza. Tu mu kaze da je on bolestan i da bi zbog toga trebalo da popricaju. Onda se pojavljuje muz Can  i vec kod upoznavanja je jasno koliko je ljubomoran. Videla si kako mu je stisnuo ruku da sam se vec uplasila za Alijeve koskice i prstice patos Can naglasava da je Nazlin muz dok Ali izgovara samo ime. Onda ovaj kaze znam, Nazlin bivsi muz i sve vreme mu stiska saku. A Nazli sva bitna izmedju njih dvojice,  gospodo, hajde da vececeramo, ja sam ogladnela fgas
Atmosfera napeta za stolom, a onda sou... Kaze Can, trazili smo najboljeg doktora za mene, ali moja zena je izgleda nasla pravog na pogresnom mestu patos  Ostaje nedoumica da li bivsi muz zeli da spasi sadasnjeg ili da ga ubije patos Onda pita Alija sta radi u slobodno vreme i ovaj odmah naravno o Eylul, kako ima verenicu i da ce se uskoro ozeniti, i sve to sa sirokim osmehom na licu.

Sledeca scena njih dvojice je u bolnici. Can dolazi u kancelariju kod Alija i kaze kako je hteo da razgovaraju nasamo. Pocinje da mu prica koliko voli Nazli i da je ona jedini motiv zbog koga zeli da zivi i moli ga da bas on bude taj koji ce ga operisati. AA mu tu predocava  kakva je situacija i da je to operacija posle koje ce verovatno ostati paralizovan ako uopste prezivi i da on ne moze da preuzme na sebe takav rizik. ( Verovatno da stvarno ne ispadne kako je bivsi ubio sadasnjeg  patos  ) Ali salu na stranu... Kaze mu da ima jos dobrih doktora koji bi mogli da obave operaciju, ali Can zeli bas njega. Uporno mu ponavlja da zeli da zivi zbog Nazli i da je spreman na sve. Cak mu ovde ili pred samu operaciju kaze kako pristaje i na to da ostane paralizovan samo da bude pored nje. A prevela sam ti vec o cemu pred operaciju razmislja Nazli.... Eylul i njen odnos sa Alijem, msm sta reci....
Operacija je trajala 10 sati i Ali posle toga izlazi iz operacione sale i nasmejan saopstava Nazli da ce sve biti dobrok, da sad mogu da planiraju buducnost i da im on zeli srecu u tome. I dok on to sve tako zaneseno i optimisticki deklamuje, ona ga presece recenicom kako nece biti sve tako.. On pita zasto, a ona onda bubne ono, ja se razvodim Ali Asaf. Kaze kako je vec htela da se razvede, ali nije mogla da mu kaze zato sto je bolestan, i zato joj je bila jako bitna ova operacija... da on ozdravi i da mu ona saopste da zeli razvod ...  A kakav je Alijev izraz lica posle ovoga sto izgovara kao prava ku**a videla si i sama....

Sta reci posle svega o ovakvoj zeni... Njega je ostavila pre 16. godina na onakav nacin, ali on je sve te godine imao opravdanje jer je saosecao sa njenim bolom, a sad mu mrtva 'ladna kaze kako je cekala da covek ozdravi da bi ga sutnula. I jos misli da ce posle svega imati sanse da mu se vrati uz zivot....Znaci da ti se zgadi bljak

AA je vec pokazao svoj stav onom reakcijom posle poljupca, ali to Eylul nije ni cula ni videla, i zato se nadam da ce ovde rasplet biti drugaciji i da ce joj Eylul pokazati zube i vratiti je tamo odakle je dosla kfmhjfm
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Pon Nov 13 2017, 12:26
E [You must be registered and logged in to see this link.] sad kad sam vec pocela moram jos o Ipek pa da bezim i konacno pocnem nesto da radim. Ima bukvalno da ostanem bez srcanih otkucaja ako me uhvate...  patos

Vec sam ti rekla da me je Ipek odusevila u ovoj epizodi a posebno njen odnos prema Eylul. Pokazala je koliko dobro oseca sestru bez obzira sto toliko dugo nisu bile u kontaktu. Posle svega sto je prezivela ona ulazi u sobu i odmah primecuje Eylulino raspolozenje. Kaze joj kako sigurno nije sve onako kako izgleda. Eylul se trgne i pita sta, a Ipek kaze kako ne zna o cemu se radi ali da nju dobro poznaje. Tu joj kaze ono iz fragija da ne zadrzava u sebi to sto je muci..
E: Bio je ozenjen. Ustvari, davno.. pre Marmarisa..
I: I? U cemu je tu problem? Ono sto je bilo pre tebe se ne racuna.
E: Nije mi rekao, Ipek. Nista mi nije rekao, jeli to normalno Ipek?
Onda joj Ipek kaze, a ti si njemu kao sve rekla... 11 godina, koliko meseci, dana, sati.... u fazonu zar si bas mogla sve da mu ispricas. Onda telefon pocinje da zvoni, cas otac, cas Nesrin ali Ipek ne zeli da se javi. Kaze kako ocu ne moze da pogleda u oci, a majci nikada nece oprostiti. Da nije bilo Ibrahima ja bih sad bila mrtva. I jedan Ibrahim ima savest, a moja majka je nema. Necu zaboraviti sta je uradila ocu, tebi, meni....
Onda skace iz kreveta i ubedi Eylul da negde izadju... U kolima cvrkuce sa Oguzom i Eylul pocne da je bocka, a ova ce yok, yok, dok ti meni ne ispricas necu ni ja tebi. Onda joj Ey kaze kako je Nazli tu, a Ipek ce na to, zasto je dosla, odakle se sad ona stvorila ( ili u prevodu ipod kog kamena je izmilela   patos  ) Ey kaze da nema pojma, da ne zna nista o njoj sem da je valjda uciteljica a Ipek ce, nista ti ne brini, saznacu ja sve o njoj i sto treba i sto ne treba  patos

Stizu ispred restorana, a Ipek pita sta ce bas tu, zasto je bas tu stala kad je to hotelski restoran... Eylul pocne da mulja, a Ipek ce mrtva hladna, znaci i ovaj tvoj je tu...  patos
Ulaze u nutra i vide scenu sa onom zenom koja se poradja i Ipek je povuce i kaze hajde da pomognemo, i mi smo doktori... Ali Ey je zaustavi i kaze kako nema potrebe. Ipek u cudu a Eylul je pita vidis li onu zenu pored Alija? To je Nazli. A Ipek kao iz topa, ti si lepsa od nje...   patos  Ostalo si videla, koliko je Eylul bilo tesko da je na kraju Ipek rekla, hajde idemo odavde....
Videla si kasnije da je Ipek non stop uz Alija a to je zato sto je iznenada resila da mu postane asistent. Jeste da se u medjuvremenu pokacila sa Oguzom pa je to kao bio razlog, ali joj je to dobro doslo da bude izvestac sa lica mesta pa je ubacivala bubice u Eyluline usi za sve sto vidi i cuje i tako je stimulisala da se mrdne iz stanja staticnosti. Otuda i ono da ne bi Alija ostavljala ni sekunde samog da je na njenom mestu, jer joj se Nazli uopste ne dopada. Tako da ja mnogo nade polazem bas u Ipek... Ako Eylul ovako ranjiva zablokira, Ipek bi mogla da bude kljucni igrac u raskrinkavanju Nazli, i ujedno Eylulin glas razuma koji joj nece dozvoliti da se preda.
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Sre Nov 15 2017, 23:50

A sta sam ja rekla.... Znala sam da ce se i ova dovuci u bolnicu. Naprasno resila da se vrati medicini....

Mislila sam da ce ovo biti jedna od retkih serija gde zaplet moze i bez ovakvog trougla, ali hbg... ne mogu Turci bez toga fgas

Jedna nova iz sledece epizode.... nsfg
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Čet Nov 16 2017, 22:33
[You must be registered and logged in to see this link.]  nsfg

Kiky22
Sweet Friend
Sweet Friend

Juče u 11:26
[You must be registered and logged in to see this link.] pa šta je ovo grtedjkdydfg jer ono hoće da nas srce strefi ljub em ćemo vidit AA stan, ipak znači nije beskućnik patos em poljubac, čisto me strah što nakon ovog slijedi girl dance mislim, sami ma nemoj poprilično zagorili ha ha ha ima da frcaju iskre na sve strane, možda poslije Ey više ne bude nadrndana ha ha ha AA će dobro da je opusti ma nemoj a i stan treba krstit

Imam vremena pa ću i večeras da bacim pogled na live, čisto da ne propustim ovu golotinju ha ha ha
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

Juče u 12:00
Ja se [You must be registered and logged in to see this link.] najvise bojim tih njihovih poljubaca. Cim su fragiji ovako slatko zacinjeni poljupcima koje 20 epizoda samo sanjas, onda na kraju obavezno sledi gorka pilula. Eno mi tako i u Nasoj prici... Izljubise se njih dvoje sinoc i to onako bas socno, kad ono kofa ledene vode za kraj... Sad cu poljubac videti tek kad se pomire, za nekih verovatno 20 epizoda patos
Ovde mi je sve fino i slatko u fragijima pa se bojim da nam za kraj ne cuvaju nesto sokantno... Tuka je snimila poljubac i jos uvek nije izvesno kako ce se to zavrsiti... Nadam se bez klisea na koje smo navikli........  kafa

Ti CANIM javni kakava je epizoda.... cekam tvoje utiske...  merhaba
Sponsored content

Pogledaj prethodnu temuNazad na vrhPogledaj sledeću temu
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu