Brbljaonica
Dobro došli,

Ukoliko niste član foruma, registrujte se i priključite se komentarisanju i druženju sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
vaša Brbljaonica smajlic
:15 SVE NOVOSTI U VEZI SERIJA, FILMOVA, GLUMACA I SVEGA OSTALOG MOŽETE PROČITATI NA NAŠEM SAJTU DESPINE.NET hej

Delite
Pogledaj prethodnu temuIći dolePogledaj sledeću temu
Jelenak
Sweet Admin
Sweet Admin
Broj poruka : 9946
Datum upisa : 25.05.2012
Omiljeni citat : " Ako biraš između osećaja i mišljenja drugih ljudi, biraj ono što će te usrećiti. "
http://brbljaonica.forumsr.com

Kalp Atışı

taj Uto Jun 13 2017, 00:15
First topic message reminder :

[You must be registered and logged in to see this link.]

OTKUCAJI SRCA

Žanr: Drama, ljubavna komedija
Uloge: Ojku Karael, Gokhan Alkan
Režiser: Jusuf Pirhasan, Ajtač Čiček
Producent: Deniz Rezan
Produkcija: MF Yapim
Početak: Uskoro na Show Tv

Opis: Mlada neurohirurg Ejlul nam priča svoju priču koja je počela pre mnogo godina, kada je agresivna grupa mladih napala hitnu službu bolnice. Ona je devojka buntovnog karaktera koja je često menjala mesta studiranja, jer su je profesori isterivali. Kada ju je otac odveo iz poslednje obrazovne ustanove iz koje je proterana i premlaćena, ona nije pustila ni suzu. U medjuvremenu, istog dana molitva njene babe, koja ima mali pansion, otvoriće joj svoja vrata, promeniće njen život i desiće se čudo.

Poslednji izmenio Jelenak dana Uto Jun 13 2017, 00:20, izmenjeno ukupno 1 puta

ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator
Broj poruka : 1133
Datum upisa : 05.03.2017

Re: Kalp Atışı

taj Pon Jul 03 2017, 22:37
Hvala [You must be registered and logged in to see this link.] nsfg  Vec sam znala najavu napamet, ali opet volim da pogledam i sa nasim prevodom... Potpuno drugaciji osecaj ...

Slazem se [You must be registered and logged in to see this link.] samo da je ne pokvare sa zapletima iz latino sapunjara. Stvarno nam ne treba jedna klasicna zlobnica koja koja konstantno podmece klipove u tockove a niko joj nista ne moze. Bahar ima potencijala za jedan takav lik jer mi je vec u prvoj epizodi digla pritisak, a ako je onakva bila kao klinka mogu samo da zamislim u kakvu je tek gaduru stasala posle 11 godina. Jedina olaksavajuca okolnost je cinjenica da je Ali jos kao profesor shvatio kakva je ona kao osoba, pa se iskreno nadam da ce biti kao Macit iz FH gde sam nekada vise uzivala u njegovom spucavanju dezurne zlobnice nego u ljubavnim scenama sa glavnom junakinjom. A ako kojim slucajem bude kao u KYG gde je negativka iz epizode u epizodu pobedjivala svojim pakostima, onda ja to stvarno necu gledati. Ali iskreno se nadam da ovo iz prve epizode nece pokvariti.

Oyku me je odusevila ovom ulogom jer gledajuci je kao Cemre u KG nisam mogla ni da je zamislim kao jedan ovakav lik. Rekla sam vec da me jako podseca na Zeynep iz GB, a to je tip junakinja kakve obozavam. Ok, Hulija iz PZ je nesto posebno, ali mislim na ovakav tip buntovnistva i zato poredim Eylul i Zeynep. Nadam se samo da ce ostati ovakva do kraja i da se nece igrati sa njenim likom.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Glumacka postava je sto se mene tice odlicna, kao i hemija izmedju Eylul i Alija ako uzmemo u obzir da je ovo tek prva epizoda. Malo mi je zao sto se radnja preselila u Istambul, jer mi je ono malo mestasce prelepo i dalo je neki poseban smek celoj ovoj prici.
Interesantna mi je jedna paralela koja je povucena u ovom trouglu Ali/Eylul/Bahar, jer ono sto Bahar izgovara Aliju u njegovom kabinetu, on prakticno kasnije ponavlja Eylul na kraju epizode. Bahar od Alija trazi vreme jer bi njihov odnos u ovom trenutku bio neprikladan, a Ali na indirektan nacin trazi to isto od Eylul. ''Cutacemo. Necemo nista govoriti dok ne dodje vreme. Ali mi dozvoli da ostanem pored tebe. Molim te.'' Eylul je svesna sta znace ove reci i zato bezi i od njega i od svojih osecanja.
Kazu da se jedino ljubav i kasalj ne mogu sakriti, pa su se tako i njih dvoje odali a da toga nisu bili ni svesni.
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Pon Jul 03 2017, 22:46
Za sada su stvarno odlicni
Willow
Broj poruka : 36
Datum upisa : 10.05.2017

taj Pon Jul 03 2017, 23:10
Slažem se [You must be registered and logged in to see this link.], tako to inače biva kod ljudi, dobri su sa savjetima za druge, ali kad je o njima samima, često griješe i ne drže se nekih principa, ljudska priroda, ali mislim da je i on na kraju shvatio da se prenaglio u svemu tome, a nešto ne vjerujem da je nije pratio izdaleka svih ovih godina, ona ipak radi u bolnici njegovog oca, ako sam dobro shvatila, mislim da je samo čekao pravi trenutak i da neće odustati. smajlic
Znam da ti dramatični momenti dižu gledanost, ali može se i bez njih na takav način, skoro sam gledala korejsku seriju Descendants of the Sun, gdje uopšte nije bilo ljubavnih trouglova i slično glava o zid nego samo je prikazan jedan lijep odnos, od početnog zaljubljivanja, nesigurnosti do trenutka kad likovi odluče da je to to i gotovo i bilo je pravo osvježenje gledati tako nešto, uopšte nije umanjilo ni romansu, ni dramu, mislim da je vrijeme da se Turci riješe nesuvisle drame i blesavih scenarija, ali kako je krenulo na dobrom su putu, očigledan primjer Kara Para Ask i Icerde. krez
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend
Broj poruka : 385
Datum upisa : 15.04.2016

taj Pon Jul 03 2017, 23:39
[You must be registered and logged in to see this link.], nadam se da će se ispuniti tvoja nadanja. lutfen Pa se tako nadam i da turska verzija neće imati više od 20 epizoda, ionako traju skoro po dva i po sata.
Prva epizoda i energija izemđu junaka su mi se baš svideli i nadam se da me neće razočarati, jer serija ima potencijal da bude jako dobra, naravno ako ne ubace neke nebuloze sa ovom Bahar (a sve mi nekako sluti na to, jer je prava neurotična, razmažena klinka, koja je očito navikla da dobija sve što poželi, bez obzira na cenu ljutasam ). A očito su njen otaci i Alijev otac povezani sa klinikom, tako da će sigurno i oni gledati svoje interese.
Čini mi se da Ali i nije tipičan doktor i da mnogo polaže na empatiju i ajde da tako kažem neku veću suli (videli smo kako onog dečaka tera da uzme majku za ruku, kako bi ona osetila da je on tu i kako bi se zbog njega borila), pa je moguće da je on upravo zbog toga napravio neki propust u mladosti i zbog toga otišao da radi kao profesor u školi.

[You must be registered and logged in to see this link.] i ja bih baš volela kad se radnja ne bi skroz prebacila u Istanbul, jer mi se ono mesto mnogo svidelo, kao što sam već rekla baš je romantično, letnje, onaj restoran, kućica ili šta već od bake je prelep, pa još i onaj dok, onaj put kojim Ali vozi bicikl...stvarno prelepo mesto - idealno za letnji odmor. liz01 uzivancija  4dfgs4fgh
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Uto Jul 04 2017, 00:12
Willow ::Slažem se [You must be registered and logged in to see this link.], tako to inače biva kod ljudi, dobri su sa savjetima za druge, ali kad je o njima samima, često griješe i ne drže se  nekih principa, ljudska priroda, ali mislim da je i on na kraju shvatio da se prenaglio u svemu tome, a nešto ne vjerujem da je nije pratio izdaleka svih ovih godina, ona ipak radi u bolnici njegovog oca, ako sam dobro shvatila, mislim da je samo čekao pravi trenutak i da neće odustati. smajlic  
Znam da ti dramatični momenti dižu gledanost, ali može se i bez njih na takav način, skoro sam gledala korejsku seriju Descendants of the Sun, gdje uopšte nije bilo ljubavnih trouglova i slično glava o zid  nego samo je prikazan jedan lijep odnos, od početnog zaljubljivanja, nesigurnosti do trenutka kad likovi odluče da je to to i gotovo i bilo je pravo osvježenje gledati tako nešto, uopšte nije umanjilo ni romansu, ni dramu, mislim da je vrijeme da se Turci riješe nesuvisle drame i blesavih scenarija, ali kako je krenulo na dobrom su putu, očigledan primjer Kara Para Ask i Icerde. krez

Kao prvo ja ti se stvarno divim sto uopste mozes da gledas korejske serije, jer ja jednostavno ne mogu. Nemam nikakve predrasude, daleko od toga, ali meni su oni svi isti i mislim da nikako ne bih mogla da razlikujem likove. Pre neki dan sam htela da se nadovezem na [You must be registered and logged in to see this link.] i postavim kiss iz 6. epizode, i par puta sam se vracala da vidim da li je to ista serija ciji je klip ona vec postavila. Ne razlikujem ih pa to ti je.

Icerde nisam gledala jer me od starta prica nije privuka. Te krimi, mafi price na tr nacin zaobilazim u sirokom luku. Ne sumnjam da je serija dobra, ali kod Turaka me takve price ne privlace. KPA sam pocela da gledam i odustala posle par epizoda. Jednostavno nisam kliknula sa tom serijom i nista me nije vuklo da gledam dalje. Kasnije su mi cure koje inace obozavaju tu seriju pisale kako je druga sezona prepuna nebuloza, ali da gledaju zbog Elif i Omera.
A ovo sto si napisala za korejsku seriju i iz kog razloga ti se dopala, ja sam pronasla u PZ. Upravo to, prikazan je odnos jednog para od trenutka zaljubljivanja do trenutka kada je njihov odnos dosao na jedan visi nivo kroz njihovo upoznavanje i sazrevanje. Nikakve zlobnice i kojekakve nebuloze na tu temu, a serija je opet zadrzala na dramatici i jedna je od onih koje se ne zaboravljaju. Zato nemam nista protiv sto Turci sve vise rade rimejk korejskih serija, jer i PZ je rimejk jedne korejske serije i najbolji dokaz da moze i drugacije. Nadam se da ce i ova serija slediti primer PZ i da cemo gledati nesto drugacije od onoga sto smo navikli kod Turaka.

I ja se [You must be registered and logged in to see this link.] iskreno nadam da serija nece imati previse epizoda i da je nece siliti samo da bi po svaku cenu isli u drugu sezonu. 20 epizoda je i po meni sasvim prihvatljivo, jos koja gore dole, ali bez ikakvog preterivanja.
Willow

taj Uto Jul 04 2017, 08:07
[You must be registered and logged in to see this link.] nisi prva koja mi je to rekla za korejske serije, na početku možda svi liče, ali već poslije 3 epizode pohvataš sve likove, imaju oni dobre serije, možda malo naivne i dreamy smajlic, ali ponekad i to dobro dođe. smajlic

Icerde i nije za svačiji ukus, ja inače mnogo volim te policijske, mašijaške i vojničke teme, zato mi je sad i Soz dobra serija. smajlic

KPA je bila i dobra zbog glavnih likova, baš su kliknuli, mnogo više nego npr. Kivanc i Tuba u Cesur ve Guzel, ta serija je bila tako raskošna, ali nezanimljiva, šteta. :/

[You must be registered and logged in to see this link.] slažem se za 20 epizoda, sasvim dovoljno za dobru priču. smajlic
Jelenak
Sweet Admin
Sweet Admin
Broj poruka : 9946
Datum upisa : 25.05.2012
Omiljeni citat : " Ako biraš između osećaja i mišljenja drugih ljudi, biraj ono što će te usrećiti. "
http://brbljaonica.forumsr.com

taj Uto Jul 04 2017, 13:31
Link za korejski original, ako bi ko gledao evo:

Inace, movtex je najavio prevod prve epizode za danas, a napravio se i tim cura Balkan Team (nosi naziv fb stranice) koje ce prevoditi. Eto imacemo i prevod, sto je najbitnije.

Ja sam u iskusenju da ne bacim pogled na korejce, a tako me vuce da vidim sta ce sve biti dgfs
Willow

taj Uto Jul 04 2017, 15:40
Hvala za link smajlic

Mislim da nećeš nešto propustiti ako odgledaš, svejedno će Turci to da izmijene, npr. Anne je rimejk japanske serije i priča je mnogo drugačija nego original, ja se samo nadam da Turci neće pokvariti Kalp Atisi sa over the top dramom. krez
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Uto Jul 04 2017, 19:12
[You must be registered and logged in to see this link.] canim super je sto ce neko ipak prevoditi seriju. Uzdam se u tu Balkan grupu, jer ako bude prevodio samo Movt. ja cu se i dalje drzati ruskog i engleskog...

[You must be registered and logged in to see this link.] i ja sam veliki fan krimi serija, detektivskih serija i romana i svega sto ima veze za misterijom ili forenzikom, ali nikako u turskim serijama. Opekla sam se tu xy puta, a u mom dugogodisnjem stazu gledanja njihovih serija, shvatila sam da im je policija najnesposobnija i najtupavija na celom svetu... patos
Kiky22
Sweet Friend
Sweet Friend
Broj poruka : 204
Datum upisa : 26.04.2017

taj Uto Jul 04 2017, 19:34
Uf i ja sam sretna što će neko prevodit, iako ja imam svoju osobnu prevoditeljicu [You must be registered and logged in to see this link.] dhjdg

Morat ćete mi objasnit što je to Balkan grupa i di ću je nać merhaba

[You must be registered and logged in to see this link.] neman ni ja ništa protov dobrog krimića, al turci su mi malo smiješni po tom pitanju, što ne znači da me i tu neće iznenaditi. Čula sam za taj Icerde, možda jednog dana ga i odgledam kafa
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Uto Jul 04 2017, 19:49
[You must be registered and logged in to see this link.] slažem se sa tobom oko prevodioca, tj. Mov. (na ovoj drugoj stranici nisam ništa pratila). Pa ću se i ja kao i ti pridržavati gledanja samo na turskom jez. ili ću gledati ovaj prevod na eng. (videla sam da su oni baš dobro preveli), a sva sreća ti su nam tu za prevod na naš jezik, pa se ne brinem. mjfk Kad smo već kod prevoda serija, moram stvalno da pohvalim devojke koje su prevodile PŽ (Dazzling team), jer su to maestralno odradile i šteta što ne rade prevde i za mnoge druge serije, jer ja ovo što sam odgledal apar ep. na Mov.za PŽ to je bilo nekako čisto nabacano, besmisleno...

PS. Ako budem imala vremena pomagaću ti u prevodu sa eng., mada mislim da ću kasniti jer ruski prevod izlazi pre nego engleski.
Willow

taj Uto Jul 04 2017, 19:49
[You must be registered and logged in to see this link.] stvarno? Baš mi je drago čuti da ima još ljudi koji uživaju u krimićima. krez
Hahah oni im dođu kao glavne smote, da bi se likovi prikazali u što boljem svijetlu. krez

@Kiki22, iskreno kad porediš njihove serije sa britanskim, američkim, razlika je u svijetlosnim godinama, potpuno druga škola i snimanja i priče..., oni su meni neka kombinacija svojih autentičnih priča sa elementima ruske, italijanske, a u zadnje vrijeme i španske škole filma, u suštini nisu ništa neozbiljniji ili smiješniji od nekih popularnih američkih serija gdje glavni lik spasi djevu i ubije njih 20 jednim metkom patos ili čak meksičkih sapunica iz zlatnog perioda, koje smo sa uživanjem gledale, iako sad izgledaju pomalo blesavo krez, razlika je samo što smo mi odrasli uz jedne, a sada gledamo druge, pa nam je neobično, tek npr. kad još uporedimo korejske, one su još naivnije i smiješnije u nekim stvarima krez, ali ne znači da nisu dobre na svoj način. smajlic

Moja preporuka je da ipak probate Icerde, serija je dosta kvalitetno urađena, mislim da su pokupili sve bolje, starije glumce i naravno Aras i Cagatay su odradili sjajan posao, ali ima onih velikih dramatičnih elemenata i daška holivuda u nekim akcionim scenama krez, ali sve u svemu meni je u top 5 turskih serija, ne sjećam se da sam gledala neke druge serije, osim Kara Para Ask sa sličnom tematikom, one su mi na zadovoljavajućem nivou što se tiče toga. krez

ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Uto Jul 04 2017, 19:55
O da [You must be registered and logged in to see this link.] ja obozavam sve vrste trilera i krimica, ali me Turci jos uvek nisu ubedili da su majstori za takao nesto. Suskunlar je trebao da bude rimejk Sleepersa, ali su sve spucali u prvoj epizodi a ono posle je bilo negledljivo. Nisu oni jos tome dorasli. Nek se oni drze obrada korejskih serija jer im to za sada dobro ide. Inace ja Arasa obozavam jos od KVP, ali Caga mi je bio ok samo uAFK, a posle je poceo opasno da me nervira.
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Uto Jul 04 2017, 20:01
[You must be registered and logged in to see this link.] izgleda da se ovde okupila grupa ljubitelja trilera i krimića, pa ćemo mi izgleda sa Kalp Atisi lako preći i neku drugu. ooo yeeee Mada Turci iaju običaj da od obične komedije naprave ozbiljnu dramu i krimić, tako da me ništa ne bi iznenadilo ni ovde, čak i na samom početku serije Ejlul ima za pacijenta ima nekog mafijozu, iskaču oni po turskim serijama iz svakog ćoška. Pa ko zna gde će oni otići sa scenarijom u ovoj seriji. A već iz prve epizode se vidi, da se neće 100% priidržavati orginala.
Za Icerde sam i ja čula da je dobra serija, a i kao osnova im je poslužio film The Departed.
Willow

taj Uto Jul 04 2017, 20:03
[You must be registered and logged in to see this link.] tu seriju nisam gledala, mučna mi je malo tema, pošto sam čitala knjigu i gledala originalni film, mislim da mi je to dosta, iako ovde glumi Murat, to je jedino zbog čega bih se možda predomislila. krez
Da i zaboravila sam na KVP, slažem se, isto je bio odličan, haha, ja ga iskreno uopšte nisam gotivila, jer sam odgledala samo par epizoda Ferihe koja mi je jedna od najgorih serija i zaboravila na njega dok nisam krenula sa Icerde i prosto se oduševila ili mi je samo bio dobar period za gledanje serije. krez

By the way, ako imaš kakav dobar prijedlog za krimić ili triler, slobodno se javi, uvijek sam u potrazi da dopunim svoje liste za gledanje, a i čitanje. krez
Willow

taj Uto Jul 04 2017, 20:07
[You must be registered and logged in to see this link.], što se mene tiče može, ja ionako nemam živaca za klasične cmizdravice i ostale dramice krez.

Da, oni ne mogu bez mafijaša i slično, ali to je njima normalno, žive sa tim i duboko im je ukorijenjeno u društvo, kao u italijanskoj kinematografiji njihovi mafijaši sa Sicilije. krez
Slutim i ja da će njihova priča dobiti sasvim drugi put, to su uradili i sa Icerde, uzeli samo glavnu ideju filma Departed, sve ostalo nadogradili svoje, naravno sa onim njihovom poznatim i nezaobilaznim pričama o časti, porodici, mami itd... krez
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Uto Jul 04 2017, 20:16
[You must be registered and logged in to see this link.] canim ako se necega setim odmah ti javljam. A sto se tice Ferihe, meni je to odlicna serija. Cak dva puta sam je odgledala. Naravno, ukusi su razliciti, ali bitno je da se nama dopada ova serija koja nas je okupila na ovoj temi smajlic
Willow

taj Uto Jul 04 2017, 20:27
[You must be registered and logged in to see this link.] hvala i to si u pravu, sva sreća ima raznih serija, nađe se za svakoga ponešto. smajlic
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Uto Jul 04 2017, 22:04
Cure moje, naravoucenije profesora Alija.... Gde ces u lov bez cveca i cokolade  patos

Prelepo nsfg

I jedna nova
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Sre Jul 05 2017, 10:20
Jos jedna nova slicica.
Jedva cekam da ih vidim na nekom zajednickom slucaju.
SmizLa
Sweet Moderator
Sweet Moderator
Broj poruka : 369
Datum upisa : 17.10.2012
Omiljeni citat : Samoća je ponekad najbolji prijatelj. Ne postavlja pitanja, a često daje odgovore.

taj Sre Jul 05 2017, 20:09
SADRŽAJ 2. EPIZODE!

Dok doživljaje sve osjećaje od kojih je godinama bježala; Ejlul ne zaboravlja pravi razlog zašto je u bolnici;pravda za njenu nenu/baku.
Ejlul radi u bolnici sa Sinanom Tunç, koji je operisao njenu nenu, a dok je njegova kćerka Bahar ludo zaljubljena u Alija.
Baharina mržnja prema Ejlul se nastavlja, ali ovaj put je mnogo opasnija.
Ejluline intervencije, koje su ponekad stvarno "izvan kutije"(super), zadivljuju sve u bolnici.
Ali Asaf, koji je godinama štiti(o), kao i njegov najbolji prijatelj, veoma uspiješan kirurg, Oğuz su takođe zadivljeni sa Ejlul.
Međutim, ovaj put Ali nema namjeru izgubiti Ejlul.
Prošlost, koja još nije otkrivena, ih dovodi jedno do drugog.

Prevod by Balkan Team

Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Sre Jul 05 2017, 20:48
Izgleda da Ali neće ništa prepuštati slučaju. nsfg love
Kiky22
Sweet Friend
Sweet Friend
Broj poruka : 204
Datum upisa : 26.04.2017

taj Sre Jul 05 2017, 21:15
Sviđa mi se ovaj Ali, odmah direkt a mala na podu, da se zna ko je muško patos ooo yeeee
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Sre Jul 05 2017, 21:40
I meni se cok dopada ova poza... ooo yeeee  a njoj sve nesto kao neprijatno patos

Ali mi se ne dopada ono da je Bahar sad opasnija. Ybt pa kad je bila onako opaljena u glavu kao tinejdzerka, koliko li je psihoza tek sad uznapredovala 4fg4sdfg
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Sre Jul 05 2017, 22:03
Ni meni se ovo sa Bahar ni malo ne sviđa. Baš je ono podseća na tipičnu sapunicu. Sigurno će biti prepredena, bezobrazna i spremna na sve kako bi stala između Ejlul i Alija, a pri tome ima i oca i dedu koji su očito vlasnici ili šta već klinike, pa već vidim kako će tu da padaju ucene, podmetanja i sl. Nadam se da se ništa od ovih mojih strahova neće ostvariti, jer to onda znači da će pokvariti seriju koja stvarno ima potencijala da bude dobra. Budu li otišli u tom pravcu, ja ne mislim onda da nastavim sa gledanjem, a iskreno se nadam da će biti orginalniji i da će me pozitivno iznenaditi, jer mi se i glumačka postava sviđa, tema, ambijent...
Sponsored content

Pogledaj prethodnu temuNazad na vrhPogledaj sledeću temu
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu