Brbljaonica
Dobro došli,

Ukoliko niste član foruma, registrujte se i priključite se komentarisanju i druženju sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
vaša Brbljaonica smajlic
:warning1 NOVOREGISTROVANI A NEAKTIVNI ČLANOVI SE NAKON PET DANA OD DANA REGISTRACIJE TRAJNO BRIŠU SA FORUMA.

Delite
Ići dole
Jelenak
Sweet Admin
Sweet Admin
Broj poruka : 10496
Datum upisa : 25.05.2012
Omiljeni citat : " Ako biraš između osećaja i mišljenja drugih ljudi, biraj ono što će te usrećiti. "
http://brbljaonica.forumsr.com

8. Gün

taj Uto Feb 06 2018, 19:37
First topic message reminder :

[You must be registered and logged in to see this link.]

OSMI DAN

Žanr: Drama
Produkcija: Ay Yapim
Kanal emitovanja: ATV
Broj epizoda: Nepoznat
Režiser: Çağrı Vila Lostuvalı, Ender Mıhlar
Scenario: Toprak Karaoğlu, Savaş Korkmaz, Seda Çalışır
Uloge: Burcu Biricik, Musa Uzunlar, Buğra Gülsoy, Ceyda Düvenci, Cem Davran, Yiğit Kirazcı, Hakan Kurtaş

Opis: Glavna junakinja Bahar (Burdžu Biridžik) se bori protiv specijalnih službi za život svoje majke. Njena majka Šehnaz Juksel partner je kompanije" Lotus", koja razvija program za snimanje turskih reaktivnih aviona.
Priča počinje od trenutka kada se primeti da je Šehnaz preuzela važne, snimljene informacije. Kada žele da reše taj problem, avion u kome Šehnaz leti pada. Bahar, koja je obaveštena da niko nije preživeo, ne želi da veruje da je njena majka umrla.
Istovremeno, zbog snimaka koje je Šeknaz uklonila iz sistema, Bahar će proganjati ljudi iz podzemlja. Bahar se sreće sa misterioznim čovekom Ozanom i svojim ocem Hajatijem (Musa Uzunlar), koga je smatrala mrtvim. Odjednom se nalazi u centru zbivanja.

Ime serije “8.dan” je iz teasera su Baharine reči: "Sada se budim osmog dana nedelje, koju nikada nisam živela."
Prevod: slavica7

Poslednji put izmenio Jelenak dana Pon Feb 12 2018, 14:57, izmenio ukupno 2 puta

Kiky22
Sweet Friend
Sweet Friend
Broj poruka : 353
Datum upisa : 26.04.2017

Re: 8. Gün

taj Pon Mar 19 2018, 20:48
[You must be registered and logged in to see this link.] ::I ja brinem zbog rejtinga. Eto i o tome moramo da brinemo i to za ovakvu seriju-zalosno. Ali sta da radimo kad je to po Turcima najbitnije.

ma baš me briga za rejting, 5-10 ep ovakvih meni dosta. Evo imaju milion serija po ko zna koliko ep, a meni niti jedna skoro nije nešto.

Dokle traje neka traje, samo da su ovako zanimljivi i napeti
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator
Broj poruka : 1941
Datum upisa : 05.03.2017

taj Pon Mar 19 2018, 20:58
Zalosno je sto brinemo zbog rejtinga, ali na zalost tako je. Dve serije koje sam pocela da gledam i koje su mi bile super nadrljale su bas zbog toga. Hayat Sirlari su zavrsili sa 11 epizoda, a evo i Gulizar zavrsava u subotu sa 10om epizodom. Ali kako god, barem da bude smislen kraj a ne nesto skarabudzeno na brzaka. I meni bi 10 epizoda bilo sasvim ok ako ih odrade kako treba, ali bi mi bilo zao zbog Burdzu i ostalih da ih ukinu zbog rejtinga. Isto tako mi je zao i za onu Birkanovu jer joj nisu ni dali sansu. Migli su da ih puste jos par epizoda da bar zavrse casno, a ne onako sramno ukidanje. Ali hajde da se nadamo da ce Turci imati bar malo sluha za ovu seriju, mada su tu jos 2 serije sa dobrim rejtingom a vec imaju stalnu publiku. Dobro je sto su odmah dali reprizu pa da i ovi sto prate druge serije barem bace pogled i na ovu.
Uostalom briga nas za Turke i njihov uvrnut ukus, vazno je da se nama dopada.
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend
Broj poruka : 584
Datum upisa : 15.04.2016

taj Pon Mar 19 2018, 20:58
Message reputation : 100% (1 vote)
[You must be registered and logged in to see this link.] ::

ma baš me briga za rejting, 5-10 ep ovakvih meni dosta. Evo imaju milion serija po ko zna koliko ep, a meni niti jedna skoro nije nešto.

Dokle traje neka traje, samo da su ovako zanimljivi i napeti
Slažem se. Ja samo brinem da ih nakon 2-3 ep.ne ukinu i da im ne daju priliku da se dokažu.
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Pon Mar 19 2018, 21:51
Hahaha koja je ona lujka  [You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

Jos fotki sa vecerasnje premijere

ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Pon Mar 19 2018, 21:52
Evo i isecka iz sledece epizode

Kiky22
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Pon Mar 19 2018, 22:55
Ja sam ponovo bacila pogled na ep. nisam imala mira. I opet sam zadovoljna. U par navrata sigurno nisam disala, a kraj ep mi je vrh, tu sam bila napeta al ono skroz. I tek sam sad vidila da je Ozan u stvari popio metak umjesto Bahar, jednostavno ju je zaštitio. E sad što se to dogodilo da je on od nitkova koji je kriv za Baharin gubitak djeteta i na neki način uništio sve njene snove odjedanput postaje njen spasilac. Ova priča će zbilja bit sve al ne obična.

Baš su mi dobri svi, a Burcu mi je gušt gledat, iako moram priznat da mi je draža kad je opasna i vragolasta nego kad je dobra ženica. Još jedan put je dokazala koliko je svestrana, osim što dobro glumi ni pjevanje joj nije strano. Ona zaista donese neku vibru na ekran bilo neku veselu ili neku tužnu, htio ili ne jednostavno te uvuče u priču svojom glumom.

Bugru mi je cooook legao kao lik i kao glumac pa čak i ovo malo što sam vidila. Od njega očekivam još puno toga i nadam se da će u narednim ep imati puno više minutaže.

Njjih dvoje na ekranu zajedno baš pašu, valjda njoj leže ovi crni frajeri, a i njega što više gledam sve mi je zgodniji, uopće nisam dobila dojam da je nizak.
Ma cure baš sam zadovoljna ovom ep.

[You must be registered and logged in to see this link.] super su im ove slike s premjere. Vidi se i da su dobri kao ekipa. Nekako se to osjeti. Mislim da više do njih nije, a eto nekako se nadam da će i turska publika prepoznat ovu vibru i zanimljivu priču.
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Uto Mar 20 2018, 11:51
Rejting

Total 2,97%
AB 2,77%
20+ABC1 3,11%

Ja se nadam i verujem da će se ovo poraviti. Samo neka im pruže priliku.
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Uto Mar 20 2018, 14:02
Po meni jedna od najemotivnijih scena iz ep.
Jelenak
Sweet Admin
Sweet Admin
Omiljeni citat : " Ako biraš između osećaja i mišljenja drugih ljudi, biraj ono što će te usrećiti. "

taj Uto Mar 20 2018, 15:46
Hello, kzlar hst

Čitam da ste sve oduševljene serijom, i baš mi je drago. Ja sinoć nisam mogla live da pratim ali ću pogledati ovih dana epizodu. Već sam videla neke isečke i meni se sviđa. Samo me zabrinjava rejting, mada čudan je ukus turaka. Tako je i Ibrina serija krenula sa niskim rejtingom pa doguraše do 20te epizode. Nadam se da će naredna biti bolja. :strelicagore: :rejting: WW

Ista Hulya patos

ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Uto Mar 20 2018, 23:23
Sad tek vidim rejting

I ja sam malo zabrinuta, ali sto kaze [You must be registered and logged in to see this link.] tako je krenula i Ibrina pa se rejting naglo popravio. Ne znam kakav je ATV po tom pitanju, ali samo nek im daju sansu. Ja sam jos uvek pod utiskom i jedva cekam da odgledam kod Ruskinja...

Prevele su vec samo da znate ooo yeeee  

Sutra cu da odgledam i prevescu vam ono najbitnije merhaba
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Uto Mar 20 2018, 23:33
Drugi fragi izašao

Ozan se izgleda neće odvajati od Bahar. baš me zanima prevod dela kad on onog udara autom i šta je rekao Bahar ko je on. U onom pismu mora da je nešto što je njena majka skrivala od nje, samo tako nešto bi moglo da izazove onakvu Baharinu reakciju - potpuna neverica.
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Sre Mar 21 2018, 04:37
[You must be registered and logged in to see this link.] ::Evo i isecka iz sledece epizode

B: Istrpi malo. Sta je bilo?
O: Nista. Nista nije bilo. Sedeo sam kuci, bilo mi je dosadno i resio sam malo da prosetam. Onda sam pomislio da spasim devojci zivot. Onda sam pomislio da treba da me rane. Sad mi vise nije dosadno.
H: Daj ucuti vise. Ostavi devojku na miru.
B: Kako se ti zoves?
H: Hajati.
B: Ja mogu sama da govorim, Hajati. I prestani da se ponasas kao da si mi otac. Ostavi za sebe tu laz.
H: Nije laz.
B: Glupost! Moj otac je mrtav!
H: Jesi li znala svog oca?
B: Ne. Ali mama mi je stalno pricala o njemu. I da se nisi usudio da zapocinjes kako si mi ti otac.
H: Ali to je istina.
B: Sada cu ti ja pokazati istinu. Moj otac je bio najbolji covek na svetu. Pogledaj u ogledalo, odgovaras li ti tom opisu? Kakve su ovo gluposti? U kolima sa dva nepoznata muskarca. Jedan ranjen, dva mrtva u sumi. Imam dovoljno svojih problema. Ne pricaj mi price o tome kako si ti moj otac.
H: Price ti je pricala majka. Lagala je za tvog oca.
B: Kada bi ti znao moju majku... Znao bi odlicno da ona nikada ne laze, Hajati.
Kiky22
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Sre Mar 21 2018, 12:34
[You must be registered and logged in to see this link.] ljubim te zagrli kako je ovo dobro, koji likovi. Mene su ovi troje naprosto zarazili. Napokon jedva čekam ponovo novu ep. a svakom fragiju se radujem kao malo dijete.

Kaže Ozan eto bilo mi dosadno pa malo riješio da izađem ha ha ha lool

Biće ovdje zavrzlama koliko god hoćeš, samo da potraje :fg25q

Ovaj lik Hayatija mi je coook komik, nekako mi se čini da će on bit onaj lik koji i u najsumornijim scenama donosi neku ležernost.
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Sre Mar 21 2018, 12:41
E daaaa [You must be registered and logged in to see this link.] i ja sam se ismejala na ono, sad mi vise nije dosadno patos

Jedva cekam da veceras odgledam kod Ruskinja. Drugi fragi jos nisu prevele, ali cim ga prevedu i ja cu vama smajlic

I epizodu naravno dhjdg
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Sre Mar 21 2018, 16:22
[You must be registered and logged in to see this link.] hvala na prevodu. kiss Jedva čekam ostatak.

Internet najava ili bolje rečeno isečak iz epizode - Hajat i Bahar

I još jedna

Otkud sad ovoliko najava? Ovo me brine. gshs
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Sre Mar 21 2018, 21:19
[You must be registered and logged in to see this link.] ::Drugi fragi izašao

Ozan se izgleda neće odvajati od Bahar. baš me zanima prevod dela kad on onog udara autom i šta je rekao Bahar ko je on. U onom pismu mora da je nešto što je njena majka skrivala od nje, samo tako nešto bi moglo da izazove onakvu Baharinu reakciju - potpuna neverica.

Evo prevod drugog fragija smajlic

B: Moj otac je mrtav!
H: Jos uvek nije.
H: Ko je to?
B: On mi je spasao zivot.
H: Tvoj zivot sam ja spasao!
S: Drzi se podalje od moje cerke.
H: Procitaj ih.
B: Sta je ovo?
H: Sva ta pisma je napisala tvoja majka.
B: Zato bih ti verovala? Zbog cega?
H: Zato sto nemas drugog izbora.
B: Imas li rodjake koje bi zeleo da obavestis?
O: Ne.
B: Meni takodje niko nije ostao.
H: Ozan, koji je tvoj cilj, Ozan?!
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Sre Mar 21 2018, 22:10
[You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.]  kiss

Nema potrebe da mi zahvaljujete. Vidim da su bas krenuli agresivno sa najavama, ali Ruskinje jos nisu prevele.
Ja sad pocinjem da gledam epizdu i kuckam vam ono sto je najbitnije, pa kolikmo stignem veceras mjfk

Za pocetak jako bitan detalj... zasto bas 8. DAN...

Bahar: Bio je ponedeljak. Provela sam predivan dan sa majkom.
Ozan: Utorak. Otisao sam na majcin grob.
Bahar: Sreda. Saznala sam da sam trudna.
Ozan: Cetvrtak. Ubio sam jos jednog coveka.
Bahar: Petak. Probudila sam se sa velikim strahom.
Ozan: Subota. Njen novi strah sam bio ja.
Bahar: Nedelja. Ispostavilo se da ovo nije kraj sedmice. Bio je jos jedan dan za koji nisam znala.
Ozan: Sada sam se probudio, nisam preziveo sve ovo.
Bahar: Probudila sam se 8. dan. Sve je gotovo.
Jelenak
Sweet Admin
Sweet Admin

taj Čet Mar 22 2018, 03:06
Pustili su odmah dve najave i ove ozele, da navuku publiku. Sreca u nesreci je sto je ovo Ay Yapimova serija, pa ce je izgurati sa nekim brojem epizoda, nadam se.
Kiky22
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Čet Mar 22 2018, 10:19
[You must be registered and logged in to see this link.] ::[You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.]  kiss

Nema potrebe da mi zahvaljujete. Vidim da su bas krenuli agresivno sa najavama, ali Ruskinje jos nisu prevele.
Ja sad pocinjem da gledam epizdu i kuckam vam ono sto je najbitnije, pa kolikmo stignem veceras mjfk

Za pocetak jako bitan detalj... zasto bas 8. DAN...

Bahar: Bio je ponedeljak. Provela sam predivan dan sa majkom.
Ozan: Utorak. Otisao sam na majcin grob.
Bahar: Sreda. Saznala sam da sam trudna.
Ozan: Cetvrtak. Ubio sam jos jednog coveka.
Bahar: Petak. Probudila sam se sa velikim strahom.
Ozan: Subota. Njen novi strah sam bio ja.
Bahar: Nedelja. Ispostavilo se da ovo nije kraj sedmice. Bio je jos jedan dan za koji nisam znala.
Ozan: Sada sam se probudio, nisam preziveo sve ovo.
Bahar: Probudila sam se 8. dan. Sve je gotovo.

Koji uvod aminujem

Dvi sudbina, dva potpuno različita svijeta, s različitim životnim stavovima, potrebama. Jedna strana voljena sretna ispunjena, a druga osamljena izgubljena, mračna. Znači ništa u životu nije sigurno, nit je sve crno bijelo, jako je mala crta između sreće i nesreće, ljubavi i mržnje. Meni dovoljno intrigantno i zanimljivo ok

nemam pojma, al ja zbilja vjerujem u ovu seriju, pa zašto ne i 15 ep. al ono smislenih, eto nadam se bar toliko. Držim fige.
Avijenda
Sweet Friend
Sweet Friend

taj Čet Mar 22 2018, 11:13
Uhhh uvod odličan i samo pokazuje koliko je prevod bitan. Na žalost nema nikoga ko je potvrdio da će prevoditi seriju, a možda i čekaju da vide šta će dalje biti zbog niskog rejtinga.
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Čet Mar 22 2018, 12:15
Cure moje, sinoc sam se spremala da pocnem da prevodim i na zalost zaspim. Ne zbog epizode vec zbog umora tuzan
Radila sam ceo dan i samo sam prilegla da odmorim 10 minuta, ali sam se uspavala. Evo sad malo gledam dok ne podjem na posao i odgledala sam prvih 15 minuta...

Ono na pocetku vam je jasno, u toj  agenciji su napravili neki program bitan za drzavu ali je neko provalio u sistem. Kako rece Sehnaz, preti im velika opasnost jer ako informacije dodju u pogresne ruke to ce biti katastrofa za drzavu. Radi se o onom vojnom avionu sa prezentacije, za koji Sehnaz kaze da ce ga pretvoriti u eksploziv. Onaj lik sto ju je upozorio pita sta da rade, a ona kaze da nemaju puno vremena. Ako uskoro ne otkriju ko stoji iza toga, jedino resenje je da obrisu ceo program. Zapazila sam da je i Baharina svekrva tu na prijemu, tako da me ne bi cudilo da je i ona umesana. Rekoh ja da ta glumica igra samo negativke...

Bahar je hit kad zove majku iz vazduha i kaze, zdravo mama, zovem te poslednji put patos
Uglavnom, Bahar je tim letom htela da prevazidje svoje strahove jer krece u novi zivot. Saznala je za trudnocu i zeli to da saopsti muzicu za njegov rodjendan. Dovela ga je na ono pusto mesto i on je pita zasto ga je bas tu dovela, a ona ga podseca da su se tu zaljubili. Zajedno su tu bili sa prijateljima i desila im se ljubav. On je pita za zurku iznenadjenja, a ona kao ma jok, gde bi ja, a iza ledja ukrsta prste.
Iz najave je jasno ono i za Hajatija. Saznaje da ima rak i ako ne pocne sa lecenjem ostaje mu godina zivota, ali po njegovoj reakciji se vidi da mu lecenje bas i ne pada na pamet.
Dolazi ispred zgrade gde stanuje i tu ga saceka stanodavka sa pricom kako nije platio stan, a njoj su pare potrebne jer joj cerka krece na fakultet. On kaze da ce platiti jos danas... a onda odlazi kod onih mafijasa sto smo takodje videli u najavama....

Ostatak cu veceras da prevedem, a sad odoh da prevedem jedan isecak. Za sada su Ruskinje samo taj jedan prevele.
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Čet Mar 22 2018, 12:46
[You must be registered and logged in to see this link.] ::[You must be registered and logged in to see this link.] hvala na prevodu. kiss Jedva čekam ostatak.

B: Izgubila sam najvredniju stvar u svom zivotu. Izgubila sam majku, a sada se ispred mene pojavila jedna budala i govori da je moj otac. Ma da, kako da ne. Nesto cu te pitati. Znas li kada mi je rodjendan, Hajati? ( kada sam rodjena) Ne znas. Ne mozes znati. Dobro. A znas li cega sam se najvise plasila u detinjstvu? Na primer, znas li koju mi je mama pesmu pevala kada sam bila uplasena? Znas li sta je najvise moglo da me ucini srecnom? Ne znas! Ti nista ne znas o mom zivotu, Hajati! Jedino sto znas je moje ime.
H: Dosta vise.
B: Nije dosta. Slusaces. Zato sto nista od ovoga ne znas, ne mozes me zvati svojom cerkom. Ja nemam takvog oca kao sto si ti. Ni ti cerku kao sto sam ja. Sve sto je moja majka govorila o mom ocu, i dalje ostaje istina. Moj tata je mrtav. On je bio predivan covek.
ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Pet Mar 23 2018, 00:19
[You must be registered and logged in to see this link.] ::[You must be registered and logged in to see this link.] hvala na prevodu. kiss Jedva čekam ostatak.

I još jedna

Evo prevod i 2. isecka smajlic

H: Kojim dobrom? Zasto si dosao?
- Znas razlog. Otac Sinan te i dalje postuje. Vec 25 godina... Sehnez je umrla zbog krvne osvete. Nemas vise sta da izgubis. Je li tako, Hajati?
H: Ja sam odrzao svoje obecanje.
- Dobro je sto si ga odrzao. Puno si uradio za moga brata.
H: Nisam mnogo uradio, ubio sam coveka zbog njega. Zbog njega sam sedeo u zatvoru. Zbog njega sam se odrekao svog zivota. Uradio sam mnogo vise od ''mnogo uradio.'' Uradio sam sve sto je bilo neophodno u nasem dogovoru sa Sinanom. Samo zato da Sehnaz ne bi nastradala.
Jelenak
Sweet Admin
Sweet Admin

taj Pet Mar 23 2018, 00:47
Prevedena 1. epizoda: frt

ModestyM
Sweet Moderator
Sweet Moderator

taj Pet Mar 23 2018, 01:11
Au bre [You must be registered and logged in to see this link.] pa sto nam ne rece ranije da ce biti prevoda, ja se satima ubih prevodeci :gaah

Salim se CANIM naravno.... neka se samo prevodi  sreca

Sponsored content

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu